ŽURNĀLS Tiesību prakse

17. Aprīlis 2018 /Nr.16 (1022)

Vainīgās personas mantiskais stāvoklis nevar būt kritērijs smagāka soda veida izvēlei
Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKK-357
2017. gada 31. maijā

Krimināllikuma 46. panta otrajā daļā paredzēto soda veidu ietekmējošo apstākļu – noziedzīgā nodarījuma raksturs, radītais kaitējums un vainīgā personība – uzskaitījums ir izsmeļošs un paplašināti nav tulkojams.

Vainīgās personas mantiskais stāvoklis ņemams vērā, nosakot naudas soda kā pamatsoda apmēru, taču tas nevar būt kritērijs soda veida izvēlei, proti, lai liegtu viņam piemērot naudas sodu un noteiktu smagāku sodu.

Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnese Inguna Radzeviča, tiesnese Aija Branta, tiesnese Anita Nusberga, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar [pers. A] kasācijas sūdzību par Zemgales apgabaltiesas 2017. gada 21. marta lēmumu.

 

Aprakstošā daļa

[1] Ar Jelgavas tiesas 2016. gada 16. novembra spriedumu [pers. A], personas kods [..], atzīts par vainīgu Krimināllikuma 221.panta pirmajā daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz 4 mēnešiem.

[1.2] Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu [pers. A] notiesāts nosacīti ar pārbaudes laiku uz 7 mēnešiem.

[2] Ar Jelgavas tiesas 2016. gada 16. novembra spriedumu [pers. A] atzīts par vainīgu un sodīts pēc Krimināllikuma 221.panta pirmās daļas par to, ka viņš realizēja nelegāli izgatavotu (ražotu) alkoholisko dzērienu.

[3] Ar Zemgales apgabaltiesas 2017. gada 21. marta lēmumu, iztiesājot lietu apelācijas kārtībā sakarā ar apsūdzētā [pers.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dina Gailīte, Āris Kakstāns
Intervija
Cilvēktiesību situācija Eiropā: tendences ir negatīvas
Marta beigās sešu gadu darbu Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra amatā beidza Nils Muižnieks. Komisāra institūcijas mērķi un darbības forma savā ziņā līdzinās nacionālo valstu ombudiem jeb tiesībsargiem, tikai ...
Aigars Strupišs
Viedoklis
Objektīvā patiesība, juridiskā patiesība vai postpatiesība
Pēdējie pāris mēneši ir bijuši ļoti ražīgi juridisko konferenču un diskusiju jomā. Kvalitatīva konference vai diskusija ir tā, kurā paustie viedokļi nevis izplēnē gaisā tūlīt pēc konferences beigām, bet raisa turpmākas ...
14 komentāri
Henrijs Niedra
Skaidrojumi. Viedokļi
Cik daudzos likumos ir noteiktas pirmpirkuma tiesības uz nekustamo īpašumu
Lielākā daļa personu, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu darījumiem vai vismaz reizi ar tiem ir saskārušies, zina, ka Latvijā darījumi ar nekustamo īpašumu nevar noritēt ātri un raiti saistībā ar citu personu priekšrocībām uz ...
Sandis Bērtaitis
Juristu likteņi
Maksis Lazersons: svarīgāka par likumiem ir patiesā dzīve  
Ebreju izcelsmes jurists, politiķis un akadēmiķis Maksis Lazersons (krievu val. – Максим Яковлевич Лазерсон, angļu val. – Max Matthasia Laserson) bija spilgts Latvijas 20. gadsimta sākuma ...
Maksis Lazersons
Domu mantojums
Revolucija un tiesības
AUTORU KATALOGS