Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Redakcijas sleja

23. Aprīlis 2019 /Nr.16 (1074)

Galvenais kritērijs visu ministriju darbā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar pašreizējās valdības ministriem, ir akcentējis, viņaprāt, svarīgākos jautājumus.

Tikšanās laikā ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču amatpersonas secināja, ka tuvākajā laikā svarīga būs Latvijas interešu aizstāvība Eiropas Savienības daudzgadu budžeta sarunās.

Tiekoties ar aizsardzības ministru Arti Pabriku: būtiski ir turpināt valsts aizsardzības, tai skaitā pašaizsardzības spēju, nostiprināšanu, domājot par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas izveidošanu.

Rezumējums pēc sarunas ar finanšu ministru Jāni Reiru: biežas izmaiņas nodokļu politikā nestimulē uzņēmēju aktivitāti un neveicina investīciju piesaisti, tāpēc uzņēmējdarbības attīstībai un turpmākai valsts ekonomiskai izaugsmei ir būtiski veidot stabilu un prognozējamu nodokļu politiku Latvijā. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma apkarošanas sistēmas uzlabošana ir ne tikai finanšu sistēmas stabilitātes jautājums: nespēja rīkoties atbildīgi un izlēmīgi var radīt sekas, kas var negatīvi ietekmēt valsts tautsaimniecību kopumā.

Secinājums pēc sarunas ar tieslietu ministru Jāni Bordānu un iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu: tiesiskas vides pilnveidošana ir būtisks priekšnosacījums, lai Latvijā veidotos droša uzņēmējdarbības vide, kas sekmētu investīciju piesaisti. Būtiski ir rast arī nepieciešamos resursus, lai stiprinātu iekšējo drošību, veicot ilgtermiņa ieguldījumus cilvēkresursos un materiāltehniskā nodrošinājuma sakārtošanai, kā arī sadarbībai ar Latvijas ražotājiem valsts drošībai nepieciešamo risinājumu izstrādāšanai.

Secinājumi pēc tikšanās ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu, veselības ministri Ilzi Viņķeli un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juris Pūci: ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt pieejamiem kvalitatīviem valsts un pašvaldības pakalpojumiem. Administratīvi teritoriālās sistēmas pilnveidošanā rezultātus varēs sasniegt, ja būs cieša sadarbība starp visām atbildīgajām ministrijām.

Akcenti sarunā ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro: līdzšinējā enerģētikas plānošanas politika ir bijusi nepietiekama; trūkst stratēģiska skatījuma nozares nākotnes attīstībai. Enerģētikas politika skar ne tikai būtiskas Latvijas valsts starptautiski uzņemtās saistības, bet arī valsts drošību.

Tiekoties ar kultūras ministri Daci Melbārdi: kultūras nozare vienmēr ir bijusi ne tikai nozīmīga mūsu tautas identitātes sastāvdaļa, bet arī nozare, kas sniedz savu ieguldījumu tautsaimniecībā.

Kopsavilkums pēc sarunas ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu: prioritāri jārūpējas par Latvijas interešu aizstāvēšanu Eiropas Savienības lauksaimniecības politikā; būtiski panākt tiešmaksājumu izlīdzināšanu dalībvalstu starpā.

Kā redzams, sarunās ar ministriem priekšplānā izvirzījušies ekonomiskās attīstības jautājumi. Būtībā pienesums ekonomikā ir galvenais kritērijs ikvienas ministrijas darbībā. Valsts prezidents un ministri pašreizējās valdības pirmajās simt dienās likuši uzsvaru uz ekonomisko attīstību.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Pāvils L. Galvenais kritērijs visu ministriju darbā. Jurista Vārds, 23.04.2019., Nr. 16 (1074), 2.lpp.
2
1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dace Spaliņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Nepilsoņu bērnu tiesības uz pilsonību
Nepilsonība ir Latvijas sabiedrībā aktuāls jautājums, neraugoties uz to, ka statuss "nepilsonis" tika radīts kā pagaidu statuss, lai regulētu situāciju pārejas periodā, kas izveidojās pēc Padomju Sociālistisko Republiku Savienības ...
2 komentāri
Sannija Matule
Informācija
Bez stipra advokātu korpusa nebūs stipras tiesu varas  
Pirms pāris nedēļām, 12. aprīlī, aizvadīta Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas gadskārtējā kopsapulce, kas šoreiz negaidītus pārsteigumus nesagādāja, taču tīši vai netīši, bet viesu uzrunās īpaši dominēja vienojošs ...
1 komentāri
Jānis Loze, Kristaps Loze
Skaidrojumi. Viedokļi
Mazākumakcionāra tiesības celt prasību pret sabiedrības valdes un padomes locekļiem: novērojumi no prakses
Komerclikums1 paredz tiesības gan sabiedrības ar ierobežotu atbildību, gan akciju sabiedrības mazākumakcionāram2 pieprasīt celt tiesā prasību pret konkrētās sabiedrības valdes un/vai padomes locekļiem, lai atgūtu zaudējumus, ko ...
Anatolijs Kriviņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Administratīvā atbildība par publiskajos iepirkumos pieņemtajiem lēmumiem
Ritot diskusijai par Administratīvās atbildības likumu un administratīvo pārkāpumu sastāvu iekļaušanu nozares normatīvajos aktos, ir jāaktualizē jautājums, kas skar valstiski būtisku jomu – publiskos iepirkumus. Process, kura ...
Jānis Rozenbergs
Informācija
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas aktualitātes
AUTORU KATALOGS