ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

18. Aprīlis 2023 /Nr.16 (1282)

Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centrs – par drošību un izcilību
Mg. iur.
Lienīte Šikore
Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra vadītāja 
Mg. iur.
Signe Bole
Valsts policijas koledžas Izmeklētāju mācību centra izglītības programmu vadītāja 

Valsts policijas koledžas (turpmāk – Koledža) jaunizveidotā Izmeklētāju mācību centra (turpmāk – IMC) darbība balstās uz profesijā strādājošo pieredzi un zināšanām, kas pārmantojamas un pilnveidojamas pieredzes apmaiņas ceļā. Viens no svarīgākajiem IMC uzdevumiem ir veidot mācīšanās kultūru kā daļu no izmeklētāju, operatīvo darbinieku un analītiķu profesionālās meistarības goda lietas – nodot savu pieredzi nākamajām paaudzēm.

IMC darbības mērķis ir pirmstiesas izmeklēšanas un operatīvā darba kvalitātes celšana, nodrošinot Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu izmeklētāju, operatīvo darbinieku un analītiķu pastāvīgu tālākizglītības ieguvi un profesionālās kvalifikācijas celšanu atbilstoši Latvijas likumos nostiprinātajam mūžizglītības principam. IMC uzdevums ir nodrošināt nepieciešamo kvalifikācijas celšanas pasākumu apzināšanu, tam sekojošu apmācību administrēšanu, pedagogu un instruktoru, pieredzējušu nozares ekspertu un ārvalstu lektoru uzrunāšanu un piesaisti mācību procesam. Sekmīgai mācību procesa norisei IMC veic materiāltehniskās bāzes papildināšanu un plānošanu, projektu īstenošanu un metodisko materiālu izstrādes organizēšanu. Līdztekus mūžizglītības procesa organizēšanai IMC apkopo labās prakses piemērus tiesībaizsardzības iestādēs, skaidrojot par tiem arī citām amatpersonām, lai izglītošanas process būtu balstīts ne tikai uz teoriju, bet arī praksi.

IMC ne tikai realizē jau ieplānotās apmācības tiesīb­aizsardzības iestāžu darbinieku kvalifikācijas celšanai, bet arī sadarbībā ar tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām veic nepārtrauktu mācību vajadzību identificēšanu un aktuālo jautājumu risināšanu, lai ar mērķi sniegtu iespējami ātru mācību atbalstu, organizējot domnīcas, seminārus un praktiskās nodarbības.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dina Gailīte
Intervija
Mums ir bažas, ka reforma nevis uzlabos, bet pasliktinās juridiskās izglītības kvalitāti
Pirms dažām nedēļām lielu interesi arī juridiskajā sabiedrībā raisīja ziņas par gaidāmajām reformām Latvijas Universitātē, kur iecerēts veidot tikai četras fakultātes. Līdz ar to ilggadējo patstāvību varētu zaudēt arī ...
1 komentāri
Dimitrijs Trofimovs
Aptauja
Kādi ir tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku izglītības un tālākizglītības izaicinājumi
Ņemot vērā, ka šis tematiskais numurs veltīts tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku izglītībai, "Jurista Vārds" vērsās pie Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dimitrija Trofimova ar lūgumu sniegt atbildes uz šajā jomā ...
Anita Fišere
Skaidrojumi. Viedokļi
Darba vidē balstītu studiju lielākais ieguvums – profesionālāks darbinieks Valsts policijā
Anita Fišere, Vita Zukule, Ērika Krutova
Skaidrojumi. Viedokļi
Formālās izglītības ieguves iespējas Valsts policijas koledžā
Evita Lipe, Ieva Kļaviņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts policijas un tās partneru izglītības iespējas CEPOL
AUTORU KATALOGS