ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

9. Marts 2021 /Nr.10 (1172)

Par zvērinātu advokātu biroju reģistrāciju
2 komentāri

Jau ilgāku laiku notiek diskusijas par zvērinātu advokātu biroja tiesisko statusu un tā vietu nodokļu maksātāju sistēmā, kas ir izraisījis ne mazumu nodokļu strīdu ar ilgām tiesvedībām.

18. februārī Saeima pieņēma likumu "Grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā" (turpmāk – likums), kurā kā viens no būtiskākajiem jautājumiem nodokļu jomā ir noteikts zvērinātu advokātu biroja tiesiskais statuss. Turpmāk zvērinātu advokātu birojiem paredzēts noteikt komersanta statusu un tos veidot kā personālsabiedrības vai sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Nodokļu jomā šis ir būtisks pavērsiens brīvo profesiju tiesiskajā regulējumā, jo brīvo profesiju pārstāvjiem, kas ir arī advokāti, tiek nošķirta profesionālā darbība no saimnieciskās darbības, kura arī rada nodokļu saistības. Šāds regulējums atvieglos zvērinātiem advokātiem, kas ir valsts amatpersonas, valsts amatpersonu deklarāciju aizpildīšanas kārtību, jo būs nošķirti zvērināta advokāta saimnieciskās darbības ieņēmumi, kas tiks uzskaitīti zvērinātu advokātu biroja grāmatvedības uzskaitē, no zvērināta advokāta kā valsts amatpersonas ienākumiem, kurus veidos arī no zvērinātu advokātu biroja saņemtie ienākumi.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Rolands Neilands
13. Marts 2021 / 13:25
0
ATBILDĒT
Kļūdaina informācija rakstā: "Šāds regulējums atvieglos zvērinātiem advokātiem, kas ir valsts amatpersonas, valsts amatpersonu deklarāciju aizpildīšanas kārtību, jo būs nošķirti zvērināta advokāta saimnieciskās darbības ieņēmumi, kas tiks uzskaitīti zvērinātu advokātu biroja grāmatvedības uzskaitē, no zvērināta advokāta kā valsts amatpersonas ienākumiem, kurus veidos arī no zvērinātu advokātu biroja saņemtie ienākumi."
Zvērināti advokāti nav valsts amatpersonas. Izņēmums ir tikai advokāti, kuri vienlaicīgi ir arī maksātnespējas procesu administratori.
Neredzu kļūdu > Rolands Neilands
15. Marts 2021 / 21:12
0
ATBILDĒT
Nevaru piekrist - ja lasa gramatiski, tā arī ir, proti, zvērinātiem advokātiem, kas (kuri) ir valsts amatpersonas". Te jau arī ir runa par tiem zvērinātiem advokātiem, kuri pēc Jūsu paša paustā ir: "Izņēmums ir tikai advokāti, kuri vienlaicīgi ir arī maksātnespējas procesu administratori."
visi numura raksti
Jurista Vārds
Numura tēma
Stājas spēkā grozījumi Advokatūras likumā
Sindija Šube
Skaidrojumi. Viedokļi
Zvērinātu advokātu biroju tiesiskais statuss pēc grozījumiem Advokatūras likumā
Jānis Rozenbergs
Skaidrojumi. Viedokļi
Par zvērinātu advokātu biroju tiesiskā statusa maiņu
2021. gada 18. februārī Saeima 3. lasījumā pieņēma ilgi gaidītos grozījumus Latvijas Republikas Advokatūras likumā, kuru sagatavošana aizsākās jau pirms vairāk nekā pieciem gadiem. Ar šiem grozījumiem tiks veiktas izmaiņas ...
Evija Novicāne
Skaidrojumi. Viedokļi
Pārvaldība un atbildība pēc zvērinātu advokātu biroju tiesiskā statusa reformas
Jaunie Advokatūras likuma grozījumi nenoliedzami viesīs izmaiņas zvērinātu advokātu biroju pārvaldībā, kā arī skars atbildības jautājumus. Tādēļ raksta mērķis ir iztirzāt zvērinātu advokātu biroju pārvaldību un atbildību ...
Jānis Kārkliņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Zvērinātu advokātu biroju tiesiskais statuss
Līdz ar grozījumu spēkā stāšanos advokātu biroji varēs darboties trīs formās – kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību, pilnsabiedrība un komandītsabiedrība. Šajā rakstā tiks ieskicētas būtiskākās atšķirības starp ...
AUTORU KATALOGS