Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

BIBLIOTĒKA Prakses materiāli

29. Marts 2021 15:00

Ziņojums "Darba un privātās dzīves līdzsvars Latvijā"
Tiesiskais regulējums un darba devēju labā prakse

Šajā ziņojumā tiek pētīti darba un privātās dzīves līdzsvara dažādie aspekti un analizēts tiesiskais regulējums un labā prakseLatvijā. Izdevuma mērķis ir palīdzēt noteikt labāko pieeju, kas Latvijā var sniegt atbildi uz darbinieku faktiskajām vajadzībām un darba devēju iespējām nodrošināt darba un privātās dzīves līdzsvaru.

 Šis materiāls sastāv no 5 daļām: pirmajā daļā sniegts situācijas novērtējums attiecībā uz vienlīdzīgām iespējām un piekļuvi darba tirgum Latvijā;  otrajā daļā tiek analizēti dati, kas raksturo sociālo pakalpojumu nodrošinājumu Latvijā saistībā ar darba un privātās dzīves līdzsvara mērķiem; trešajā daļā tiek analizēti Latvijas darba devēju aptaujas rezultāti, izvērtējot situāciju darba un privātās dzīves līdzsvarošanā Latvijas uzņēmumos;  ceturtajā daļā apkopotiLatvijas uzņēmumu labās prakses piemēri darba un ģimenes dzīves līdzsvarošanai, un, visbeidzot, piektajā daļā raksturota starptautiskā labā prakse darba un privātās dzīves līdzsvara jautājumos, īpaši izceļot Dānijas un Somijas pieredzi un valsts tiesību aktu un koplīgumu lomu.

Rezultātā izstrādāti ieteikumi valsts rīcībpolitikas veidotājiem un darba devējiem un uzņēmumu vadītajiem darba un privātās dzīves līdzsvara sekmēšanai un vienlīdzīgu iespēju un piekļuvi darba tirgum tiesību īstenošanai Latvijā.

Šo ziņojumu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība”(2014–2020). Ziņojums izstrādāts projekta “Līdzsvars visiem (B4A)” Nr. 881676-B4A ietvaros. Taču šī ziņojuma saturs atspoguļo vienīgi tā autoru uzskatus un ir viņu individuāla atbildība. Eiropas Komisija neuzņemas nekādu atbildību par ziņojumā ietvertās informācijas saturu.

2
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
vēl bibliotēkā
Grāmatas
Avots: Tiesu namu aģentūra, 2008
Civilprocesa aktuālie jautājumi
Prakses materiāli
Avots: Tieslietu ministrija, 2021
2021. gada jūnija valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena teorētiskās daļas jautājumi un praktiskās daļas uzdevumi (kāzusi)
4 komentāri
Periodika
Avots: Rīgas Stradiņa universitāte, 2021
Socrates Nr. 19
Periodika
Avots: Rīgas Stradiņa universitāte, 2021
Socrates Nr. 20
Valsts kontrole
Prakses materiāli
Avots: Valsts kontrole, 2021
Labās prakses rokasgrāmata pašvaldībām
AUTORU KATALOGS