ŽURNĀLS Tiesību prakse

21. Aprīlis 2009 /Nr.16 (559)

Par atlīdzinājuma saņemšanu
Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKA-466
2008.gada 2.jūlijā
1 komentāri

Izmaksas, kas saistītas ar juridisko palīdzību, ietilpst mantiskā zaudējuma kategorijā, jo, izmantojot juridisko palīdzību, personai rodas izdevumi, kas saistīti ar juridiskās palīdzības sniedzēja darba apmaksu. Turpretim par mantisko zaudējumu nav uzskatāms laiks un pūles, ko privātpersona pati veltījusi konkrētas lietas risināšanai, jo šādā gadījumā personai izdevumi nerodas. Tādēļ izskatīšanai nav pieņemams personas prasījums par šādu izdevumu atlīdzināšanu.

Personas pašas veikts darbs lietas atrisināšanai nav arī darbs darba tiesisko attiecību izpratnē, jo persona tikai sagatavo dokumentus savu interešu aizsardzībai, nevis tiek nodarbināta citas personas labā. Tādēļ šādā gadījumā nav piemērojamas tiesības bez jebkādas diskriminācijas saņemt līdzīgu apmaksu par līdzīgu darbu.

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments šādā sastāvā: senatore J. Briede, senatore V. Krūmiņa, senators A. Laviņš, rakstveida procesā izskatīja B.K. blakus sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2008.

komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Es
21. Aprīlis 2009 / 09:15
0
ATBILDĒT
Interesanti, kritērijs, kurš nosaka, kuras ECT atzīņas ņemt vērā un kuras neņemt ir attiecināmība uz Latvijas administratīvo procesu. Tad arī ECT atziņas par saprātīgu temiņu mēs nevaram izmantot utt.



Konkrētajā gadījumā personai ir tiesības prasīt atlīdzību. Persona šo laiku, ko pavadīja cīnoties ar prettieskiem valsts pāravldes lēmumiem un kļūdām, varēja strādāt apmaksātu darbu, veltīt laiku ģimenei utt. Tika atņemts laiks, ko persona varēja pavadīt gūstot ienākumus vai baudot personas pamattiesības uz ģimeni.



Turklāt, ja šāda prakse tiktu iedibināta, tad tas būtu liels stimuls iestādēm strādāt centīgāk un beidzot pēc būtības/ nevis tikai formāli atrakstoties.
visi numura raksti
Diskusija
Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības
Satversmes 90. pants noteic, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības. Satversmes tiesa savā praksē ir norādījusi: "Šī konstitucionālā norma ievada Satversmē ietverto pamattiesību katalogu un norāda uz nozīmi, kādu šīs ...
2 komentāri
Egils Levits
Diskusija
Valsts oficiālās informācijas pasniegšanai nedrīkst pieiet formāli
3 komentāri
Gunārs Kusiņš
Diskusija
Oficiālā izsludināšana ir aktīva darbība ar mērķi sasniegt adresātu
11 komentāri
Gunārs Kūtris
Diskusija
Valsts ir apsolījusies, ka nodrošinās, lai visi zinātu savas tiesības
6 komentāri
Kristīne Jarinovska
Diskusija
Oficiāla publikācija ir valsts funkcija, ko nevar nodot privātpersonas kompetencē
AUTORU KATALOGS