"Jurista Vārds" pateicas saviem lasītājiem par līdzšinējo uzticību un arī turpmāk cer uz tikpat veiksmīgu sadarbību!
Neskatoties uz uguņojošas reklāmas trūkumu, "Jurista Vārda" abonentu skaits stabili aug. Tas skaidri pamato faktu, ka pastāvīga diskusija par tieslietu sistēmas problēmām un attīstību ir nepieciešama un lietderīga un ka tā domā ne vien atsevišķi entuziasti, bet aizvien lielāks skaits Latvijas juristu.
Mūsu (redakcijas) uzdevums savukārt ir pēc iespējas labāk īstenot šo mērķi: ar žurnāla darbību veicināt tiesiskas domas un prakses attīstību Latvijā. Bez šaubām, tas nekādā veidā nebūtu iespējams bez līdzšinējās veiksmīgās sadarbības ar lasītājiem un ārštata autoriem.
Varbūt tā ir pārspīlēta vēlme, tomēr gribas cerēt, ka "Jurista Vārds" gadu gaitā jau kļuvis par tādu kā Latvijas tieslietu sistēmas pašrefleksijas instrumentu, kas ļauj "runāt ar sevi" – kopīgi paskatīties uz Latvijas tieslietu sistēmu, konstatēt sasniegumus, pamanīt trūkumus un izvirzīt priekšlikumus nepieciešamajiem uzlabojumiem.
No otras puses, gribētos arī domāt, ka juridiskās sabiedrības diskusiju forums, ko cenšas nodrošināt "Jurista Vārds", ir vajadzīgs ne tikai tieslietu sistēmas attīstības augsto mērķu labad, bet arī katram individuālam juristam, kurš ikdienā ielūkojas žurnāla lappusēs. Pat ja konkrētajā "Jurista Vārdā" tas neatrod savam amatam un specializācijai praktiski noderīgu informāciju, tomēr, piederēdams pie tiesībniekiem kā "domājošas" ļaužu grupas, gandrīz ikviens jurists ar zināmu interesi parasti seko līdzi arī citām tiesību nozarēm un norisēm tieslietu sistēmā kopumā.
(Nenocietīšos nepiebilstot, ka "Jurista Vārda" lasītājiem nereti piepulcējas arī "nejuristi" – politiķi un citi, kurus ieinteresējušas diskusijas par Satversmes kodolu, latgaliešu valodu, abortu jautājumu u. c. "Jurista Vārda" tēmām.)
Tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, arī Latvijas (kā jebkuras citas valsts) tiesību sistēma nekad nebeigs pilnveidoties un mainīties, kamēr vien pastāvēs pati valsts. Turklāt, kā izrādās, pat it kā skaidras lietas mēdz pēkšņi izrādīties pavisam miglainas.
Spilgtākais šābrīža piemērs: Satversme ir uzrakstīta pirms 90 gadiem, taču tikai šogad atklājies, ka tajā iestrādātos tiešās demokrātijas mehānismus (ar kuriem kā īpaši unikāliem mēs vēl pavisam nesen ļoti lepojāmies) iespējams pavērst virzienā, kas apdraud pašu valsts eksistenci.
Interpretācijas problēmu, likumu robu, neskaidrību un nepieciešamo likuma grozījumu skaits jebkurā tieslietu sistēmā faktiski ir bezgalīgs. Ar to katrs no mums sastopas ikdienā, un to mēs sajūtam arī "Jurista Vārda" redakcijā, saņemot autoru iesūtītos rakstus un lasītāju ierosinājumus.
Tomēr mēs esam optimisti, tāpat kā jūs – mūsu lasītāji. Mēs strādājam, lai kopīgiem spēkiem veicinātu tiesisku domu un praksi Latvijā, lai meklētu un atrastu atbildes vismaz uz daļu no jautājumiem, ar ko Latvijas tieslietu sistēma sastopas ikdienā.
Tāpat esam optimisti, jo ceram, ka lasīsit mūs arī nākamgad. Jo – atkal ir sācies preses izdevumu abonēšanas laiks!
Neskatoties uz izmaksu pieaugumu, ko ietekmēt nespējam (žurnāla drukas izdevumi gada laikā gluži neticamā kārtā ir auguši par trešdaļu), oktobrī tomēr norisinās akcija, kuras laikā žurnāla "Jurista Vārds" abonementu nākamajam gadam var iegādāties par 40 latiem (studenti – par 30). Lūdzu, nenokavējiet!
Uz tikšanos katru otrdienu arī 2013. gadā!
Ar cieņu, Dina Gailīte,
žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore