ŽURNĀLS Tiesību prakse

21. Aprīlis 2009 /Nr.16 (559)

Darba devēja uzteikuma patiesās dienas noteikšana; darba ņēmēja uzteikuma tiesiskais raksturs un sekas
Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta spriedums
Lietā Nr. SKC–49
2009. gada 11. februārī

Izlemjot jautājumu par to, kad ir izdarīts darba devēja uzteikums darba tiesisko attiecību izbeigšanai, noteicošā nozīme ir nevis uzteikuma sastādīšanas datumam, bet dienai, kad uzteikumu ir saņēmis darbinieks, tikai pēc uzteikuma saņemšanas darbinieks spēj realizēt Darba likumā šim gadījumam paredzētās tiesības un noteiktās garantijas.

Darbinieka uzteikums atbilstoši Darba likuma 100. panta pirmajai daļai ir viņa gribas brīvs izpaudums un šī vienpusēji izteiktā griba ir obligāta darba devējam. Darbinieka uzteikuma izvērtējumam ir piemērojamas vispārējās saistību tiesību normas par gribas izteikumu un īstumu.

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāts šādā sastāvā: tiesas sēdes priekšsēdētājs senators referents V. Jonikāns, senators Z. Gencs, senatore S. Lodziņa, atklātā tiesas sēdē izskatīja atbildētājas SIA "Rīgas Finanšu grupa" kasācijas sūdzību par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas 2007. gada 2. novembra spriedumu V.F. prasībā pret SIA "Rīgas Finanšu grupa" par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, par darba attiecību izbeigšanu.

Aprakstošā daļa

[1] Starp SIA "Rīgas Finanšu grupa" kā darba devēju un V.F. kā darbinieci 2004. gada 5. maijā noslēgts darba līgums par administratores darba pienākumu veikšanu.

[2] 2006. gada 14. jūlijā ārste J.D. izsniedza darbnespējas lapu par V.F. atbrīvojumu no darba laikā no 2006. gada 4. jūlija līdz 17.jūlijam. 2006. gada 19. jūlijā ārste L.V. izsniedza darbnespējas lapu par V.F. atbrīvojumu no darba laikā no 2006. gada 19.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Diskusija
Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības
Satversmes 90. pants noteic, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības. Satversmes tiesa savā praksē ir norādījusi: "Šī konstitucionālā norma ievada Satversmē ietverto pamattiesību katalogu un norāda uz nozīmi, kādu šīs ...
2 komentāri
Egils Levits
Diskusija
Valsts oficiālās informācijas pasniegšanai nedrīkst pieiet formāli
3 komentāri
Gunārs Kusiņš
Diskusija
Oficiālā izsludināšana ir aktīva darbība ar mērķi sasniegt adresātu
11 komentāri
Gunārs Kūtris
Diskusija
Valsts ir apsolījusies, ka nodrošinās, lai visi zinātu savas tiesības
6 komentāri
Kristīne Jarinovska
Diskusija
Oficiāla publikācija ir valsts funkcija, ko nevar nodot privātpersonas kompetencē
AUTORU KATALOGS