ŽURNĀLS Numura tēma

25. Oktobris 2011 /Nr.43 (690)

Vai Saeimas deputāts var dot svinīgo solījumu latgaliski
Par zvēresta došanas procedūru un latgaliešu valodas statusu oficiālajā saziņā Latvijā
5 komentāri
Foto: Boriss Koļesņikovs

Plašu sabiedrības rezonansi guva 11. Saeimas pirmā sēde, jo radīja dažādu izjūtu gammu: izbrīnu – deputātu grūtības nolasīt Saeimas deputāta amata svinīgo solījumu; neizpratni – nevis deputātu dotais solījums, bet zvērests; pārsteigumu – svinīgā solījuma došana latgaliski; nosodījumu – deputātu apģērbs. Tik daudz emociju tikai par formu vien.

Satversmes 18. pants nosaka: "Saeimas locekļa pilnvaras iegūst Saeimā ievēlēta persona, ja tā Saeimas sēdē dod šādu svinīgu solījumu: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (5)
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Iveta
28. Oktobris 2011 / 11:54
0
ATBILDĒT
Lai ievērotu Sabiedriskās intereses, svinīgais solījums jāsniedz latviešu valodā. Es nesapratu šo deputātu latgaliešu valodā sniegto svinīgo solījumu.
Imants
27. Oktobris 2011 / 00:37
0
ATBILDĒT
Piekrītu juristam. Viļums ir karjērists, kam vienalga no kuras partijas, galvenais bija nonākt Saeimas krēslā. Igaunis (dziedošais) vispār liekas neko nesaprot no notiekošā un tiek izmantots no \"letgaļiem\".
Pauls
26. Oktobris 2011 / 18:06
0
ATBILDĒT
Vai šī fenomena pamatā nav nesenie grozījumi vēlēšanu likumā, atsakoties no lokomotīvju un pasažieru principa? Latgales vēlēšanu apgabala listes vairs nav integrētas kopējā partijas listē un sāk nākt ārā reģionālie jautājumi un idejas. Ja uz citiem novadiem tas varbūt tik strauji nav saskatāms, tad šeit sekas redzamas gana ātri. Kaut vai tas, ka Latgales līderu debatēs kandidāti nekautrējoties runā latgaliski. Un tas pat skaitās par labo toni, lai kandidētu no Latgales vēlēšanu apgabala.
jurists
26. Oktobris 2011 / 17:57
0
ATBILDĒT
Nevar!!!!

Viņu vienīgais mēŗķis - zīmēties elektorāta priekšā.

Viļums to labi sapratis. Ātri nomainīja partiju un uz Zatlera kamiešiem iekļuva saeimā. Lai cik stulbs, tas bieži nav svarīgi - galvenais, ka SAVĒJAIS! Tagad mērkaķoties pakaļ sāk arī Tutins.Ir jāizbeidz šis seperātisms.
R.
25. Oktobris 2011 / 08:30
0
ATBILDĒT
mani uzjautrināja Leiškalna runas fragments, kam noteikti šā raksta kontekstā ir ārkārtīgi liela nozīme:



\"Es pat izpētīju Lielo padomju enciklopēdiju, ko es jaunības muļķībā tiku nopircis Imantas tirgū un kas man stāv mājās\"
visi numura raksti
Egils Levits
Numura tēma
Par latviešu valodu Satversmes 4. pantā nacionālas valsts kontekstā
2 komentāri
Dina Gailīte, Gunārs Kusiņš
Numura tēma
Oficiālajā saziņā, arī Saeimas debatēs, jālieto latviešu literārā valoda
3 komentāri
Iveta Andžāne
Nedēļas jurists
Iveta Andžāne
5 komentāri
Juris Viļums, Gunārs Igaunis
Numura tēma
Voi latvīši poši zyna, kas ir latvīšu volūda?
7 komentāri
Sanita Osipova
Numura tēma
Zvērests ir sena tradīcija, kur jāievēro precīza forma
4 komentāri
AUTORU KATALOGS