ŽURNĀLS Numura tēma

21. Oktobris 2014 /Nr.41 (843)

Tiesību normu reakcija uz reiderismu kā problēmu praksē
Mg.iur.
Dagnija Palčevska
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta direktore 

Vēlos informēt par tiem reiderisma gadījumiem, kas ir veicinājuši grozījumu izstrādi Komerclikumā, likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" un Civilprocesa likumā, kas kopā tiek dēvēti arī par antireiderisma grozījumiem un kas stājās spēkā 2013. gada jūlijā.

Grozījumu izstrādes pamatā bija 2010.–2012. gada notikumi, kur bija iesaistītas tādas sabiedrības kā, piemēram, SIA "Dzintaru 42", SIA aviokompānija "Konkors", SIA "Neo", SIA "Elagro Trade," kur reiderisms notika ar parakstu viltošanu uz komercreģistra iestādei iesniedzamajiem dokumentiem.

Paraksta viltošanas gadījumos Uzņēmumu reģistrs jau iepriekš bija nostiprinājis praksi, kas ļāva reiderisma negatīvās sekas salīdzinoši ātri novērst, iesniedzot valsts atzīta tiesu eksperta atzinumu.1 Tomēr neapšaubāmi bija jāveido preventīvs regulējums, lai mazinātu šāda veida reiderisma iespējas uz viltotu dokumentu pamata, nevis cīnītos tikai ar sekām.

Ministru kabinets ar 2012. gada 16.

VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Diskusija
Valsts varas pārstāvji, juristi, uzņēmēji – pret reiderismu
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras plaši apmeklētā pretreiderisma konference septembra beigās bija apliecinājums tēmas svarīgumam un nopietnām bažām par nelikumīgu, neētisku vai agresīvu rīcību biznesa vidē. Visi ...
24 komentāri
Intervija
Desmit gadu darbs pie disertācijas un grāmata starptautiskā izdevniecībā  
2014. gada sākumā starptautiski atzītais izdevējs "Brill/Nijhoff" izdeva Satversmes tiesas tiesneses Dr.iur. Kristīnes Krūmas grāmatu "EU Citizenship, Nationality and Migrant Status: An Ongoing Challenge",1 kas balstīta viņas doktora ...
4 komentāri
Edgars Hercenbergs
Skaidrojumi. Viedokļi
Komentārs par PVN atskaitīšanas tiesību atteikumu pēc Forvards V lietas iznākuma
Inese Lībiņa-Egnere
Numura tēma
Kā rīkoties, kad vienas nocirstas pūķa galvas vietā drīz vien izaug citas
Māris Vainovskis
Numura tēma
Reiderisma ietekme uz Latvijas ekonomiku un investīciju drošību
AUTORU KATALOGS