Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

25. Aprīlis 2006 /Nr.17 (420)

Vai kapitāldaļu komercķīla ir droša
1 komentāri

Kreditēšanas jomā ļoti izplatītas ir dažādas komercķīlas. Gadījumos, kad aizdevējs pieprasa aizņēmējam ieķīlāt tam piederošas kapitāldaļas, nereti šīs prasības pamats ir tas, ka aizdevējs vēlas veidot attiecības ar kapitālsabiedrību, kuras dalībnieks ir tieši konkrētais kapitāldaļu īpašnieks. Diemžēl šobrīd jebkura kredītiestāde, kas dod aizdevumu pret komercķīlu uz kapitālsabiedrības kapitāldaļām, riskē ar to, ka ieķīlātās kapitāldaļas bez tās piekrišanas tiks atsavinātas trešajai personai.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītājs
25. Aprīlis 2006 / 09:02
0
ATBILDĒT
Bet dalībnieku maiņa ir deklaratīvs fakts, kas ir spēkā bez tā ierakstīšanas UR (precīzāk dalībnieku reģ. pievienošanas lietai). Persona iegūst dalībnieka statusu ar brīdi, kad tā ir reģistrēta pašas sabiedrības valdes vestajā dalībnieku reģistrā. Pēc tam valdei ir pienākums tikai 14 dienu laikā iesniegt UR precizēto dalībnieku reģistra eksemplāru.
visi numura raksti
Dina Gailīte, Guna Kaminska, Juris Jansons, Kārlis Ielejs, Sandra Gereiša, Elita Stivriņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts juridiskā palīdzība: kurš to saņem un kurš sniedz
Diskusijā piedalās: Tieslietu ministrijas Tiesu sistēmas politikas departamenta direktore Elita Stivriņa (no labās), Juridiskās palīdzības administrācijas direktors Juris Jansons, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes locekle Guna ...
1 komentāri
Kristīne Strada-Rozenberga
Skaidrojumi. Viedokļi
Aizturēšanas kriminālprocesuālā būtība un izpausme
Kriminālprocesuālā aizturēšana- viens no bargākajiem kriminālprocesuālajiem institūtiem- vērtējams kā nemainīgi aktuāls jautājums gan no teorijas, gan prakses viedokļa. Šīs publikācijas uzdevums ir sniegt īsu ekskursu ...
Tiesību prakse
Par tiesībām pārsūdzēt prakses vietas lēmumus
Informācija
Pārrunā tiesu varas aktualitātes
Informācija
Pieņem kadastrālās vērtēšanas noteikumus
AUTORU KATALOGS