Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

16. Janvāris 2007 /Nr.3 (456)

Saistību tiesību komentāri. VI.Viltus

Viltus rezultātā personai tiek radīts nepareizs priekšstats par darījuma priekšmetu, saturu, kā arī tādiem apstākļiem, kuri bija nozīmīgi apmānītai pusei, slēdzot darījumu (motīvi). Viltus var izpausties kā nepareizu ziņu sniegšana, faktu sagrozīšana1 vai arī to noklusēšana.2 Apzināta informācijas nesniegšana par otrai pusei svarīgiem apstākļiem, piemēram, par darījuma priekšmeta trūkumiem, tikai tad var tikt atzīta par viltu, ja vienai pusei ar likumu ir uzlikts paziņošanas pienākums par labu otram līdzējam.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Informācija
Zvērinātu advokātu padomē
Ivars Kronis
Skaidrojumi. Viedokļi
Civiltiesisko strīdu alternatīvs risinājums
Efektīvas un ātras strīdu izšķiršanas problēma pastāv līdz pat šim laikam un tiek pastāvīgi apspriesta daudzu pasaules valstu tiesību sistēmās. Tiesību filozofs Frēnsiss Bēkons (Francis Bacon) šajā sakarā ir teicis: ...
Elīna Eihmane
Skaidrojumi. Viedokļi
Viedokļa aizsardzības veidi
Prasītājiem jāpierāda ļaunprātība ar skaidriem un pārliecinošiem faktiem. Tie nevar būt vienkārši daudzi pierādījumi, tiem jāatbilst konstitucionālajiem standartiem.
1 komentāri
Tiesību prakse
Par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem
Informācija
Palielinās neuzticība tiesām
1 komentāri
AUTORU KATALOGS