Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Tiesību prakse

29. Jūlijs 2008 /Nr.28 (533)

Izmantošana Krimināllikuma
149. panta otrās daļas izpratnē
Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKK-4
2008. gada 12. februārī
2 komentāri

Atbildība par nelikumīgām darbībām ar autortiesību un blakustiesību objektiem ir stingri diferencēta, nodalot administratīvo un kriminālo atbildību.
Krimināllikuma 149. panta 2. daļas izpratnē izmantošana nevar tikt tulkota kā datorprogrammu instalēšana, jo starp materiāla labuma gūšanu un nelikumīgu autortiesību objekta izmantošanu ir jābūt tiešai saiknei. Vainīgajai personai jāgūst materiāls labums tieši ar šo objektu izmantošanu tam paredzētajam nolūkam.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Manuprāt,
30. Jūlijs 2008 / 23:01
0
ATBILDĒT
tiesību principi ir gan vispārēji (attiecināmi uz visiem), gan vispārīgi (ar plašu saturu, ļaujot tos plaši piemērot, nevis attiecināt vienīgi uz konkrētu situāciju). Vispārīgs, atbilstoši latviešu valodas normām, (nejaukt ar virspusējs) nenozīmē - ne šis, ne tas, bet, runājot par tiesību principiem, pareizāk ir sacīt "vispārējie" (tomēr, kā jau minēts, principi vienlaikus ir arī vispārīgi).
princips
30. Jūlijs 2008 / 10:09
0
ATBILDĒT
jāpiebilst,ka tiesību principi ir "vispārēji",t.i.attiecas uz visiem u.tml.,nevis "vispārīgi",t.i.ne šis ne tas.(sk.sūdzības iesniedzēju)
visi numura raksti
Sannija Matule, Irēna Kalniņa
Intervija
Juristu profesionālā apvienība
tiecas pēc pārmaiņām
Jau nedaudz vairāk par gadu ir dibināta un darbojas Latvijas jauno juristu asociācija (LJJA), kas aicina tai pievienoties visus interesentus. Taču, kā intervijā uzsver organizācijas valdes priekšsēdētāja Irēna Kalniņa, LJJA nav ...
18 komentāri
Baiba Rudevska
Eiropas telpā
Regulas Nr. 44/2001 piemērošanas prakse
Latvijas tiesās
2 komentāri
Sergejs Rudāns
Tiesību prakse
Tiesas lēmuma par
prasības nodrošināšanu izpilde
Žurnālā "Jurista Vārds" ir izvērtusies diskusija starp diviem rakstu autoriem. Žurnāla 2008. gada 29. aprīļa numurā publicēts Kristīnes Neimanes raksts "Prasības nodrošinājuma nozīme civilprocesā" kurā tika kritizēts Eduarda ...
1 komentāri
Inga Kačevska
Īsziņas
Starptautiskam arbitrāžas procesam veltīts seminārs
Īsziņas
Ministrs gaida priekšlikumus
AUTORU KATALOGS