Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Nedēļas jurists

22. Septembris 2009 /Nr.38 (581)

Artis Stucka
11 komentāri
Dr.iur.
Artis Stucka
zvērināts advokāts 

Jūsu nozīmīgākais līdzšinējais sasniegums jurista karjerā Neapšaubāmi, ka nozīmīgākais līdzšinējais sasniegums ir pēdējā uzrakstītā grāmata par administratīvajām tiesībām. Tomēr lielākie sasniegumi, cerams, vēl tikai priekšā. Jūsu profesionālais sapnis Pārskatīt pašvaldību kompetences juridisko regulējumu, piedāvājot precīzus (tai skaitā zinātniski izsvērtus) kritērijus valsts un pašvaldību kompetences nošķiršanai. Domāju, ka daudzas ...

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
6
komentāri (11)
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
LK
28. Septembris 2009 / 08:50
0
ATBILDĒT
To, ko A.Stucka ir izdarījis, parāda viņa vakardienas teiktais TV par Brunavas pagastmājas pirti. Nav kompetences..tas ir viss, ko šis kungs var pateikt. Lai gan citā gadījumā izdevumu lietderību vērtē.
re
24. Septembris 2009 / 16:26
0
ATBILDĒT
A.Stucka nenoliedzami ir daudz darījis pašvaldību tiesiskā regulējuma jomā. Savulaik tikai izbrīnīja viņa viedoklis par to, ka ministram pēc būtības nav piešķirtas tiesības kontrolēt un nepieciešamības gadījumā no amata atstādināt pašvaldību deputātus.
Kaspars
24. Septembris 2009 / 15:56
0
ATBILDĒT
Ja tiesa neizmanto Arta grāmatas, tas ir ne Arta, bet tiesas raksturojums. Tiesa nelasa arī daudzu citu grāmatas un N/A skaidrojumus, bet tas nedara tiesnešus ne izglītotākus, ne ne prātīgākus (tie nav sinonīmi..).Tiesas Latvijā patlaban uzvedas kā likumdevēja un izpildvaras saražoto produktu patērētājs. Tas nav lietderīgi, jo tas novājina tiesnešu korpuse intelektuālo potenciālu. Kamēr tiesneši pupinās, kuram grāmata labaka, smagāka, krāsaināka - Briedes, Stuckas, Načišķoņa u.c. - tikmēr prātīgāks no tā neviens nekļūs. Hokeju neviens labāk nav iemācījies spēlēt, apspriežot, kura komanda labāka. Pašiem mesties rakstniecībā būtu pašā laikā. Uzrakstiet piekto, sesto, devīto divdesmito grāmatu. Ieborējiet Artim, Jānim, Jautrītie savas problēmas un skatījumu uz tiesībām. Aizejiet uz TM APL darba grupām. Vo tas jau būtu pa lietu!Artis ir normāls, struktutēti un loģiski domājošs čalis. Viņš izvēlējies sevis pielietojumu - darboties izpildvarā. Tas IR nepateicīgs darbs. Tas nozīmē īstenot politiķa pieteiktu politiku, un neviens katru dienu ne Atrim, ne citiem nejautā - kā jums patīk mana politika? vai tā iet kopā ar jūsu sirdsbalsi? Nejautā, nejautā.Nav liela māksla nolēkt no vilciena, iesēsties aizkrāsnē un pupunāt, ka tie tur visi RAPLM, TM u.c. ir ļoļiki. Māka ir iesaistīties, nepazust tulkojumā un saprāta robežās ierobežot un vadīt to procesu, kas ir tavā kontolē. Artim tas izdodas labāk kā vairumam pārējo. Vai viņš ir svētais? - Nu, nē taču. Vai viņš ir dienaszaglis? Nu ne pavisam.Mazāk augstprātības, vairāk degsmes un veiksmes viņam!
24. Septembris 2009 / 08:38
0
ATBILDĒT
Varu tikai piekrist Ritai.
Rita
23. Septembris 2009 / 22:18
0
ATBILDĒT
Artis Stucka ir bezprincipa cilvēks, kas par naudu ir gatavs izdarīt jebko. Visas cūcības, kas ir nākušas no RAPL, ir nākušas ar viņa svētību. Viņam pasakiet paldies par to, kas jau ir sācies un kas vēl nāks pašvaldību reformas sakarā.

Un, ja runā par viņa grāmatu, tad administratīvā tiesa šīs grāmatas secinājumus neuztver ne par ko. Līdz ar to praktiskai jēgai no tās nav! Jādomā, vai tas ir grāmatas kvalitātes, vai arī tiesas kompetences rādītājs.

Tas, ka meitenēm viņš patīk, nav noslēpums, bet tas nekādā veidā neietekmē viņa kā cilvēka un kā jurista vērtību.
Anonīms lietotājs
23. Septembris 2009 / 19:38
0
ATBILDĒT
Koreksts, tiešs un kompetents, ne par velti viens no vadošajiem administratīvo tiesību pētniekiem!!!Viennozīmīgi spēcīgs jurists!
Anonīms lietotājs
23. Septembris 2009 / 09:55
0
ATBILDĒT
Es ne par Stucku, es par pirmo komentētāju :)
J.
23. Septembris 2009 / 02:38
0
ATBILDĒT
Labs jurists, godīgs ierēdnis.
Ex studente
22. Septembris 2009 / 20:28
0
ATBILDĒT
Tieši viņa nopietnā seja piešķir šarmu! :)

Anonīms lietotājs
22. Septembris 2009 / 17:20
0
ATBILDĒT
Novēlu kaut reizi dzīvē pasmaidīt...
LK
22. Septembris 2009 / 16:52
0
ATBILDĒT
Hīts

Jautājums A.Stuckam: Grāmata, kas būtu jāizlasa ikvienam juristam? - Atbilde: protams, A. Stuckas grāmatas "Administratīvās tiesības". Paštīksmināšanās un seklums tā vien dveš no šīs un arī pārējām atbildēm.

visi numura raksti
Jānis Pleps, Egils Levits, Gatis Litvins
Intervija
Satversmes jautājumi ekonomiskās krīzes apstākļos
Šajā vasarā par ierastu kļuva ziņa, ka Satversmes tiesa slīkst iedzīvotāju konstitucionālajās sūdzībās, kurās tiek lūgts pārvērtēt vairāku grozījumu normatīvajos aktos atbilstību Satversmei. Līdztekus tam ar zināmu ...
18 komentāri
Dzintra Pededze
Skaidrojumi. Viedokļi
Parakstītāju daudzums neatsver trūkumus pieteikuma saturā

Acīmredzami nekvalitatīva advokātes I. Bašas darba dēļ Satversmes tiesa ir spiesta atteikties ierosināt lietu par pieteikumu Satversmes tiesai, ko parakstījuši vairāk nekā trīs simti vecāku.

82 komentāri
Ieva Čudina
Skaidrojumi. Viedokļi
Bērna izcelšanās noteikšana: procesuālo tiesību nepilnības
Vērtējot Latvijas Republikas normatīvos aktus un tiesu praksi, analizējot Latvijas tiesību vēsturi bērnu izcelšanās noteikšanas institūta evolūcijas aspektā, secināms, ka normatīvie akti, jau sākot no pamatregulējuma Civillikumā un ...
1 komentāri
Sannija Matule
Notikums
Pirmajam Latvijas prezidentam Jānim Čakstem – 150
Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 150. gadskārtai veltītajā piemiņas pasākumā Latvijas Universitātes Mazajā aulā 14. septembrī daudzkārt izskanēja atzinība par šī valstsvīra nopelniem tiesiskuma un demokrātijas ...
Leonards Pāvils
Notikums
Diskusija par valsts un sabiedrības drošību
Rīgas Stradiņa universitātē aizvadītajā nedēļā, 16. septembrī, notika starptautiska zinātniska konference "Drošības nostiprināšanas problēmas krīzes apstākļos", kurā piedalījās un uzstājās augsta līmeņa tiesību ...
AUTORU KATALOGS