Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

23. Februāris 2010 /Nr.8 (603)

Kārtējie jaunumi Kriminālprocesa likumā
Šī gada 14. janvārī pieņemto likuma grozījumu komentāri
2 komentāri
Dr.iur.
Ārija Meikališa
LU Juridiskās fakultātes profesore, LZA korespondētājlocekle
Dr.iur.
Kristīne Strada-Rozenberga
LU Juridiskās fakultātes profesore

Rakstā apskatīti Kriminālprocesa likuma grozījumi, kuri Saeimā pieņemti 2010. gada 14. janvārī, "Latvijas Vēstnesī" izsludināti 2010. gada 3. februārī ("Latvijas Vēstnesis" Nr. 19(4210)) un stājušies spēkā 2010. gada 4. februārī.

Grozījumu straume Kriminālprocesa likumā (KPL) nerimst – tā varētu raksturot šī gada sākumu. 2010. gada janvāra sākumā tika pieņemti kārtējie, nu jau vienpadsmitie, grozījumi KPL, kuri izsludināti 2010. gada 3. februārī un spēkā stājās jau 4. februārī. Raksturojot tos skaitliski, var norādīt, ka grozīti 36 panti, 24 no tiem t. s. vietējā kriminālprocesā (KPL A un B daļas), 12 – normās, kurās reglamentēta starptautiskā sadarbība kriminālprocesa ietvaros (KPL C daļa).

Šajā rakstā pievērsīsimies tuvākam KPL A un B daļas normu grozījumu komentāram grozījumu izdarīšanas secībā, lielāku uzmanību veltot būtiskākajiem grozījumiem, kā arī tiem, kuru izstrāde, mūsuprāt, nav bijusi pietiekami rūpīga vai kuri nav iederīgi kopējā KPL jau tā nesakārtotajā sistēmā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
5
0
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
saimons
25. Februāris 2010 / 11:07
0
ATBILDĒT
Rodas sajūta, ka Krimināllikums ( arī Kriminālprocesa likums ) ir atsevišķu personāžu garastāvokļa maiņu rezultātā tapis likuma normu grozījumu kokteilis! Nav vienotas stratēģijas, bieži vien grozījumi ir neizsvērti, nepārdomāti, ja, paejot zināmam laika sprīdim, attiecīgās likuma normas nākas grozīt atkārtoti!
mons
23. Februāris 2010 / 12:54
0
ATBILDĒT
Nav tikai skaidrs, kas un kādā kārtībā šos grozījumus izstrādā, ja jau par tiem cienījamām profesorēm ir jāvelta šāda visnotaļ skarba kritika, vai marsieši?
visi numura raksti
Numura tēma
Vai notiek spiediens uz Satversmes tiesu
2010. gada 11. februārī Satversmes tiesa izplatīja paziņojumu, ka plašsaziņas līdzekļos aizsākušos diskusiju par Satversmes tiesas sprieduma tiesnešu algu iesaldēšanas lietā1 un izskanējušos viedokļus par šo spriedumu uzskata par ...
4 komentāri
Kristīne Jarinovska
Skaidrojumi. Viedokļi
Informācijas atklātība kā cilvēka pamatbrīvība (IV)
Laikmetīga demokrātiska valsts ir organizēta tā, lai veicinātu pilsoņu līdzdalību valsts varas īstenošanā un lai tādējādi nodrošinātu atbildīgāku kā valsts varas īstenotāju, tā arī valsts pilsoņu kopuma rīcību. ...
Rolands Meržejevskis
Nedēļas jurists
Rolands Meržejevskis
14 komentāri
Ēnu diena arī "Jurista Vārdā"
Tiesību prakse
Ar lūguma par administratīvā akta darbības apturēšanu izskatīšanu saistītie jautājumi
Atkārtoti iesniegtu lūgumu par administratīvā akta darbības apturēšanu tiesa neskata, izņemot, ja ir mainījušies jautājuma izlemšanai būtiskie faktiskie vai tiesiskie apstākļi. Lietā taisīts spriedums pats par sevi ir jauns ...
AUTORU KATALOGS