Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Juridiskā literatūra

26. Aprīlis 2011 /Nr.17 (664)

Izdots Latvijas advokātu biogrāfiskais rādītājs
Latvijas advokatūra. 1944–2010
2 komentāri

Atzīmējot advokatūras dibināšanas 90. gadadienu, Latvijas Zvērinātu advokātu padome (ZAP) šopavasar izdevusi biogrāfisku vārdnīcu “Latvijas advokatūra. Advokāti, zvērināti advokāti un zvērinātu advokātu palīgi biogrāfijās. 1944–2010”.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
0
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
X
28. Aprīlis 2011 / 14:11
0
ATBILDĒT
Zīmīga ir arī advokatūras periodizācija. Pirmais sējums šķiet bija no 1919.gada līdz 1944.gadam, savukārt otrais sējums nāk no 1944.gada līdz mūsdienām.

1944.gads kā lūzuma punkts pieskaņots atkārtotai okupācijai un Rīgas atbrīvošanai? Šķiet, padomju historiogrāfijā 1944.gadam bija nozīme Latvijas PSR vēstures periodizācijā.

Tāpat šķiet pēc krājuma autoru (pasūtītāju) domām, vienīgais fundamentālais lūzums tad bijis šis 1944.gads, kas ļauj kārtot visus advokātus divās grupās. Ne 1940.gads, ne 1990.gads, kas ierasti iezīmē lūzums mūsdienu Latvijas vēsturnieku darbos, šeit neparādās. Tad mēs joprojām turpinām 1944.gada tradīcijas?
M.L.
28. Aprīlis 2011 / 13:32
0
ATBILDĒT
"Savukārt V. Ščerbinska pētījumā raksturots Latvijas advokatūras personālsastāvs padomju okupācijas periodā." Būtu interesanti šo grāmatu aplūkot, jo pētījums par advokatu sastāvu 1940.gada vasaras pusotrā mēnesī (padomju okupācijas laiks) ir ļoti sašaurināts. Jeb vienkārši autors vēl joprojām tā īsti nezin jēdziena "okupācija" nozīmi?
visi numura raksti
Sannija Matule, Ginters Hmeļevskis
Intervija
Tiesu izpildītāji: daudz strādājam, nav laika intervijām
Laikā, kad valstī ekonomiskās krīzes dēļ aizvien vairāk tiek vēstīts par bezdarbnieku un parādnieku skaita pieaugumu, ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem ir noticis pretējais. Viņiem ir darba pilnas rokas, un šā gada sākums ...
10 komentāri
Māris Onževs
Skaidrojumi. Viedokļi
Nodokļu regulējuma grozījumu spēks laikā: Satversmes tiesas prakse
Satversmes tiesa jau kopš tās izveidošanas nereti ir pasludinājusi nolēmumus, izvērtējot normatīvajos tiesību aktos ietvertā nodokļu regulējuma atbilstību augstāka spēka tiesību normām.2 Tomēr tieši pēdējā gada laikā ...
1 komentāri
Raitis Tiliks
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts pret amatpersonu: teorija un prakse
Turpinot tēmu par amatpersonas ārpuslīgumiskās atbildības jautājumiem,1 šajā rakstā plašāk komentēts no Valsts pārvaldes iekārtas likuma 90. panta izrietošais amatpersonas atbildības institūts un tā piemērošanas ...
Juris Jansons
Nedēļas jurists
Juris Jansons
1 komentāri
Tiesību prakse
Gribas izteikums tiesiskā darījumā; pierādījumu novērtēšana un lietas izskatīšanas robežas
Pie tiesiska darījuma būtības atbilstoši Civillikuma 1427. pantam pieder tā taisītāja gribas izteikums, bet divpusējā vai vairākpusējā darījumā vajadzīgs visu tā dalībnieku saskanīgs gribas izteikums. Uzskatot, ka pušu starpā ...
AUTORU KATALOGS