Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

26. Marts 2013 /Nr.12 (763)

Juridiskās palīdzības izmaksu atlīdzināšana administratīvajā procesā
3 komentāri
Mg.iur.
Inga Bērtaite
LU Juridiskās fakultātes doktorante 

Ar juridiskās palīdzības izmaksu atlīdzināšanu administratīvajā procesā saistītie jautājumi kopš Administratīvā procesa likuma1 (turpmāk – APL) spēkā stāšanās ir atradušies dinamiskā attīstībā. To sakarā ir veiktas izmaiņas normatīvajā regulējumā, Satversmes tiesa ir sniegusi nozīmīgu piemērojamo tiesību normu interpretāciju, kā arī ir attīstījusies administratīvo tiesu prakse.

Rakstā sniegts ieskats juridiskās palīdzības izmaksu atlīdzināšanas attīstībā administratīvajā procesā, kā arī apkopots aktuālais normatīvais regulējums un administratīvo tiesu, īpaši Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta (turpmāk – Senāts), judikatūras atziņas to sakarā. Vienlaikus rakstā vērsta uzmanība uz atsevišķiem jautājumiem, par kuriem būtu vēlama tālāka diskusija.

Raksta mērķis ir veicināt administratīvā procesa dalībnieku izpratni, kā arī vienotu administratīvo tiesu praksi par juridiskās palīdzības izmaksu atlīdzināšanu administratīvajā procesā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
4
komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Gunārs
26. Marts 2013 / 16:56
0
ATBILDĒT
Pārstāvība ir viens no juridiskās palīdzības veidiem. Turklāt APL 18. panta 4.daļas ietvaros tā tulkojama paplašināti, kas varētu ietvert arī konsultācijas un dokumentu sastādīšanā. Pretējā gadījumā tādai pārstāvniecībai nav jēgas, ja reiz lieta ir sarežģīta.
Lasītājs
26. Marts 2013 / 16:38
0
ATBILDĒT
Lielisks raksts! Paldies autorei!
varētu ieteikt autorei
26. Marts 2013 / 16:04
0
ATBILDĒT
iemest aci Administratīvā procesa likumā, jo 18.pantā vispār nav ne vārda par juridisko palīdzību, tur pat nav neviena vārda ar sakni \"juridisk\".Arī tajos, uz APL 18.panta 4.daļas pamata izdotajos MK noteikumos nav ne vārda par juridisko palīdzību.18.panta 4.daļā runa ir par parastu (pilnvarotu)pārstāvi (APL 35. - 40.pants). Pārstāvis nav gluži tas pats, kas juridiskās palīdzības sniedzējs.Par juridisko palīdzību ir noteikts APL38.panta 6.daļā:

Ja administratīvā procesa dalībnieks pats piedalās lietā, viņam ir tiesības uzaicināt juridiskās palīdzības sniegšanai zvērinātu advokātu. Advokāta pilnvarojumu šādā gadījumā apliecina orderis.
visi numura raksti
Māris Onževs
Skaidrojumi. Viedokļi
Par neīsta atpakaļejoša spēka izpratni Latvijas tiesu nolēmumos
Gan Satversmes tiesa, gan arī Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments (turpmāk – Augstākās tiesas Senāts) vairākos pēdējo gadu nolēmumos ir atsaukušies uz līdz šim Latvijas tiesību sistēmā nedzirdētu terminu ...
16 komentāri
Hanss Kristofs Grigoleits
Skaidrojumi. Viedokļi
Vienotie Eiropas tirdzniecības noteikumi kā kuriozs eksperiments
Vienoto Eiropas tirdzniecības noteikumu projekts, kuru 2011. gada oktobrī ir publiskojusi Eiropas Komisija, turpina būt asu diskusiju objekts. Soli pa solim Eiropas Komisija mēģina radīt vienotas Eiropas privāttiesības. Taču pati ideja ir ...
Informācija
Kur var nopirkt "Jurista Vārda" krimināltiesību reformai veltīto tematisko numuru
Ministru kabinets
Tiesību politika
Valdības darba rezultāti un ieceres valsts pārvaldībā
Fragments par valsts pārvaldību no pagājušajā nedēļā publiskotā Ministru prezidenta Valda Dombrovska 133 lappušu apjomīgā ikgadējā ziņojuma1 Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību.
Ilze Dubava
Notikums
Tieslietu ministra atskaite par nozarē paveikto un vēl darāmo
2013. gada 13. martā preses konferencē tieslietu ministrs Jānis Bordāns sniedza atskaiti par paveikto pagājušajā gadā un iepazīstināja ar šī gada prioritārajiem darba virzieniem tieslietu jomā. Ievadot tieslietu sistēmas 95. jubilejas ...
10 komentāri
AUTORU KATALOGS