Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Akadēmiskā dzīve

16. Aprīlis 2013 /Nr.15 (766)

Jau piektā tiesas procesa izspēle civiltiesībās

Eiropas studentu asociācija Latvijā (ELSA Latvija) jau piekto reizi aicina tiesību zinātņu studentus no visām Latvijas augstskolām piedalīties tiesas procesa izspēlē civiltiesībās. Sacensību mērķis ir ne tikai paaugstināt studējošo praktiskās iemaņas, bet arī veicināt vienotas tiesību izpratnes veidošanu, iejūtoties procesa dalībnieku statusā un īstenojot katras puses procesuālās tiesības.

Šī gada kāzusa ietvaros studentiem būs jārisina situācija, kad ar fiktīva vai patiesi gribēta darījuma noslēgšanu tiek aizskartas trešās personas – kreditora – tiesības, ievērojot darījumu nošķiršanas problemātiku, kā arī samērā nekonsekvento tiesu praksi attiecībā uz piemērojamām normām. Turklāt būs jāmeklē atbildes arī uz citiem, ne mazāk interesantiem jautājumiem – vai šādā gadījumā ir pieļaujams, neapstrīdot darījumu, vērst prasību pret atsavināto mantu un vai tiesa pamatoti atzinusi darījumu par spēkā neesošu ex officio. Šajā sakarā ELSA Latvija saka īpašu paldies šī gada kāzusa sastādītājam – J.Kārkliņa advokātu birojam.

Lai piedalītos izspēlē, komandai jāsagatavo kasācijas sūdzība par "Pavasara apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas" 2013. gada 9. aprīļa spriedumu (skat. kāzusa tekstu). Kasācijas sūdzības noformēšanas noteikumus, kas ietveri izspēles nolikumā, interesenti var meklēt interneta vietnēs www.elsa.lv un www.jf.lu.lv. Sagatavotā kasācijas sūdzība līdz 2013. gada 19. maija plkst. 23:59 jānosūta uz e- pastu elsa.latvija@gmail.com.

Izspēles mutiskā daļa risināsies Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē 2013. gada 1. jūnijā. Papildu informāciju var iegūt, rakstot uz ELSA Latvija e-pastu elsa.latvija@gmail.com.

ELSA Latvija arī aicina interesentus apmeklēt informatīvo lekciju par izspēli 2013. gada 23. aprīlī plkst.12:00 Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 43. auditorijā (4. stāvā).

Arī šī gada tiesas procesa izspēli civiltiesībās, tāpat kā iepriekš, informatīvi atbalsta žurnāls "Jurista Vārds", publicējot informāciju par izspēlēm, kā arī kāzusu.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Māris Onževs, Andris Rimša
Skaidrojumi. Viedokļi
Cik pamatota ir monopoltiesību piešķiršana advokātiem
Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos arvien dinamiskāk tiek veidota sabiedriskā doma jaunu Civilprocesa likuma grozījumu pieņemšanai,1 ar kuriem varētu tikt sadārdzināta tiesvedība, kā arī aizskartas personu tiesības uz pieeju ...
102 komentāri
Irina Ļitvinova
Skaidrojumi. Viedokļi
Par advokātu obligāto iesaisti civilprocesā
2005. gada 17. martā tika pieņemts un 2005. gada 1. jūnijā spēkā stājās Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums. Tā mērķis ir veicināt fiziskas personas tiesības uz taisnīgu tiesas aizsardzību, nodrošinot valsts ...
Lauris Bočs
Skaidrojumi. Viedokļi
Prostitūcijas tiesiskā (ne)izpratne Latvijā
Ievērojot prasības publikācijas apjomam,1 raksta mērķis ir sniegt nelielu un arī, iespējams, neparastu ieskatu prostitūcijas tiesiskajās neskaidrībās un to risināšanas iespējās Latvijā. Raksts veidots pēc 2012. gadā izstrādātā ...
3 komentāri
Tiesību politika
Līgumsaistību izpildes loma izcilā uzņēmējdarbības vidē
Gatis Litvins
Akadēmiskā dzīve
Tiesību zinātņu doktoru iesaukums turpinās
Jau ziņojām, ka gada sākums Latvijas Universitātē sācies raženi. Tagad var teikt, ka joprojām tas tā turpinās. Promocijas darbu tiesību doktora zinātniskā grāda iegūšanai ir aizstāvējuši vēl seši Latvijas Universitātes ...
AUTORU KATALOGS