Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

28. Jūlijs 2015 /Nr.29 (881)

Laulības šķiršana pie zvērināta notāra – pilnvarojuma pieļaujamība un citi problēmjautājumi
3 komentāri
Mg.iur.
Ieva Krūmiņa
zvērināta notāra palīdze  

Šā gada 24. martā "Jurista Vārda" numurā tika publicēts zvērinātas advokātes Danas Rones raksts par pārstāvības pieļaujamību laulību šķiršanas lietās tiesā. Kopš 2011. gada 1. februāra gadījumos, ja starp laulātajiem nepastāv strīdi, Latvijā laulību var šķirt arī zvērināti notāri. Šajā rakstā tiks turpināta aizsāktā tēma, apskatot pilnvarojuma pieļaujamību, kā arī atsevišķus citus problēmjautājumus laulības šķiršanas procesā pie zvērināta notāra.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
4
2
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Megusts Salaleikums
19. Februāris 2017 / 15:49
0
ATBILDĒT
Kas ar šo info - - http://juristam.lv/civillikums/laulibas-skirsana.html

Liekās uzticams!
IB
30. Jūlijs 2015 / 17:29
6
ATBILDĒT
Žēl, ka JK notāra lomu redz tik primitīvi.
JK
29. Jūlijs 2015 / 13:11
8
ATBILDĒT
Raksta pamatdoma kā jau notāram- dodiet mums vairāk funkciju, lai varam vairāk iekasēt naudiņu kā amata atlīdzību. Gribam laulību reģistrēt, gribam visas vienošanās kā notariālos aktus sastādīt, lai naudiņa ripo.

Godīgi sakot argumentācija par to, kāpēc vienošanās par nepilngadīgo bērnu aizgādību un no tās izrietošajām tiesībām, būtu obligāti jāslēdz notariālā akta formā ir samērā vāja. Izskatās pēc notāru interešu lobēšanas, gluži tāpat kā velme reģistrēt laulības.
visi numura raksti
Irēna Ņesterova
Numura tēma
ECT spriedums lietā Delfi pret Igauniju: interneta ziņu portāla atbildība par lietotāju komentāriem
2015. gada 16. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (turpmāk – ECT) pieņēma spriedumu lietā Delfi pret Igauniju,1 kurā atzina, ka interneta ziņu portāls ir atbildīgs par aizskarošiem un neslavu ceļošiem lietotāju komentāriem. ECT ...
Dace Šulmane
Numura tēma
Eiropas Cilvēktiesību tiesas galavārds lietā Delfi AS pret Igauniju
2015. gada 16. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesas Lielā palāta (17 tiesnešu sastāvā) ir teikusi savu galavārdu strīdīgajā interneta mediju lietā Delfi AS pret Igauniju,1 atzīstot, ka interneta ziņu portāls ir atbildīgs par ...
Kristīne Līce
Numura tēma
ECT Lielā palāta ir daudz piesardzīgāka

Viedoklis par ECT Lielās palātas spriedumu lietā "Delfi pret Igauniju", atbildot uz konkrētiem "Jurista Vārda" jautājumiem.

1 komentāri
Artūrs Kučs
Numura tēma
ECT ir atvērusi “Pandoras lādi” ierobežojumiem interneta vidē

Viedoklis par ECT Lielās palātas spriedumu lietā "Delfi pret Igauniju", atbildot uz konkrētiem "Jurista Vārda" jautājumiem.

8 komentāri
Numura tēma
Delfi spriedums – no cita skatpunkta
AUTORU KATALOGS