Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Informācija

22. Novembris 2016 /Nr.47 (950)

Studiju priekšmeta par vardarbību ģimenē apmācība Tartu Universitātes Juridiskajā fakultātē
2 komentāri
Dr. iur.
Sivija Kaugija
Tartu Universitātes Juridiskās fakultātes lektore 

Igaunija ir parakstījusi tā dēvēto Stambulas konvenciju, un tāpēc mūsu valstij intensīvāk jānodarbojas ar konvencijā norādītajām problēmām. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir speciālistu apmācība, lai nodarbotos ar vardarbības ģimenē gadījumiem. Jau otro mācību gadu Tartu Universitātes Juridiskajā fakultātē tiek pasniegts atsevišķs priekšmets "Vardarbība ģimenē mūsdienu tiesību telpā".

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
4
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
22. Novembris 2016 / 10:10
1
ATBILDĒT
Tiesnesim jāpieņem izšķirošais lēmums, lai ģimenes vienotības saglabāšanas vārdā upuris (visbiežāk sieviete) atkal nenonāktu vardarbības lokā (citāts iz raksta).
Šad tad Seskis, pārlasot kartupeļus „Tupenīšu" māju pagrabā, virza savas domas teorētiskos prātuļojumos par dzimumu un ģimenes lomu Valstī.
No vienas puses, tradicionālā patriarhālisma atdzimšana ģimenē ir maz ticama. Ģimenes ligzdiņa, kur matains tēvainis atstiepj mamutu, un nogāž sievas priekšā, kura pēcāki ar lielu koka ķemmi ieskā utis no vīra apmatojuma un cienā ar boršču, nešķiet vairs pievilcīga pat nacionālromantiķu darbos. Turklāt palasot Baznīcas vizitāciju protokolus Vidzemē, var konstatēt, ka 18. un 19. gs. Vidzemē nebija sveši jēdzieni „vardarbība ģimenē", „negribēti bērni", kuri gan netika stiepti uz glābējsilīti, bet pabāzti zem grīdas, „šļūkšana pa kreisi" vai mukšana uz citu apgabalu. Un tas bija laikos, kad sievietes un bērna izdzīvošana bija atkarīga no vīrieša.
No otras puses, sabiedrībā tiek propogandēta garīguma un individualitātes attīstības programma. Tas ir labi, bet mēra robežās. Garīgi attīstīta persona, kura spēj pilnībā atteikties no vājībām/atkarībām, kontrolēt savu pašsaglabāšanās un vairošanās instinktu, patiesībā nav kontrolējama no sabiedrības puses un dzīvo savu autonomu dzīvi. Piemēram, viduslaiku kristiešu vai budistu mūku ordeņi, kuros apvienojās cilvēki, kas bija devuši šķīstības, paklausības un nabadzības solījumu. Beigu beigās valsts bija spiesta vērsties pret ordeņiem ar militāru spēku, lai ierobežotu to varenību, piemēram, Francija pret Templiešiem, klosteru grautiņi Anglijā. Mūķene/mūks - askēts, ir tikpat bīstami sabiedrībai kā maniaks - sociopāts vai psihopāts, jo būtībā nepakļaujas nekādai laicīgās autoritātes vadībai un ietekmei, bet meklē sev līdzīgos, kuriem ģimenes izpratne atšķiras no vairākuma izpratnes.
Tādējādi Valsts ir nolēmusi, ka ģimenes attiecību modeļa izveidošana būs Valsts monopols, tāpat kā naudas kalšana vai nodokļu iekasēšana. Valsts izlems, kurš ģimenē būs upuris, kurš veiks vardarbību, un kurš par to atbildēs. Manipulējot ar dabiskajiem instinktiem, Valsts ir kļuvusi par patriarhālo katras sievietes vīru, kurš, kā vara olas šķindinošs alfa babuīns, raksta jaunus sociālo instinktu kodus, apkopojot tos monogrāfijās „Vardarbības plānošana un vadīšana ģimenē", „Vardarbības rokasgrāmata jaunajai ģimenei", „Ģimenes vardarbības mācība skolām" u.c.
Beta Kapucīns > Seskis
22. Novembris 2016 / 11:10
0
ATBILDĒT
"Valsts ir vara olas šķindinošs alfa babuīns" - droši vien šīs nedēļas Jurista vārda vērtīgākā atziņa.
visi numura raksti
Mārtiņš Birģelis
Skaidrojumi. Viedokļi
Pirmsvēlēšanu TV debates: mazo partiju nesasniedzamais sapnis
Reizi četros gados mums ir tiesības vistiešāk noteikt savu likteni, ievēlot Saeimā tos tautas kalpus, kas vislabāk spēj pārstāvēt mūsu intereses un sekmēt valsts nākotni. Šīs tautas tiesības lemt par savu nākotni ir pamats ...
2 komentāri
Sannija Matule
Notikums
Pātagu cīņa banku sektorā. Vai klientu privātums tajā izdzīvos  
Pagājušo otrdien, 15. novembrī, izskanot "Jurista Vārda" rīkotajam tematiskajam pasākumam "Personas dati komercbanku rokās: nepieciešamība un pārmērības, identificējot politiski nozīmīgas personas", ir skaidrs, ka tā nosaukums bijis ...
Rolands Neilands
Skaidrojumi. Viedokļi
Hipotēkas akcesoritātes principa izņēmumi
Par hipotēkas akcesoritātes principu nerastos jautājumi, ja mūsdienās pastāvētu tikai Civillikuma regulējums, kas izriet no Vietējo civillikumu kopojuma. Taču mūsdienās ir arī Maksātnespējas likums,1 kas attiecībā uz juridiskajām ...
31 komentāri
Valsts kontrole
Tiesību politika
Valsts – Latvijas galvenais kapitālists, bet vai sekmīgs?
Valsts kontrole publisko diskusiju dokumentu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldības jomā. Diskusiju dokuments ir Valsts kontroles īstenoto revīziju ietvaros gūtās atziņas un pārdomas par izaicinājumiem, kas ļautu novērst ...
Armands Rasa
Jurista vizītkarte
Armands Rasa
AUTORU KATALOGS