Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

3. Oktobris 2017 /Nr.41 (995)

Prettiesiska maksa Uzņēmumu reģistrā
11 komentāri
Dr. iur.
Jānis Neimanis
LU Juridiskās fakultātes asociētais profesors, Satversmes tiesas tiesnesis

Ar Ministru kabineta 2017. gada 6. jūnija noteikumiem Nr. 296 "Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumos Nr. 1525 "Noteikumi par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra maksas pakalpojumiem"" ieviests jauns maksas pakalpojums – klientu apkalpošana klātienē reģistrācijas dokumentu iesniegšanai un noteikta maksa – četri eiro.1 Šāda prasība maksāt maksu par reģistrācijas dokumentu iesniegšanu klātienē ir pretrunā ar Administratīvā procesa likuma 18. panta pirmo daļu, kas noteic, ka administratīvais process iestādē privātpersonai ir bez maksas, ja vien likumā nav noteikts citādi.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
32
5
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (11)
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Valsts nodevas definīcija
26. Oktobris 2017 / 09:27
0
ATBILDĒT
Likums "Par nodokļiem un nodevām" 1.pants 2.punkts: valsts nodeva — obligāts maksājums valsts budžetā vai šajā likumā noteiktajos gadījumos pašvaldības budžetā par valsts vai pašvaldības institūcijas veicamo darbību, kas izriet no šīs institūcijas funkcijām. Valsts nodevas mērķis ir personu darbību regulēšana (kontrolēšana, veicināšana, ierobežošana). Valsts nodevas apmērs nav tiešā veidā saistīts ar institūcijas veiktās darbības izmaksu segšanu.
IEPIRKUMU UZRAUDZĪBAS BIROJS
7. Oktobris 2017 / 17:07
0
ATBILDĒT
Par darījumiem ar lauksaimniecības zemi plānota "valsts nodeva par tiesiskuma uzraudzību". Anotācijā tomēr norādīts, ka "tās apmērs nav tiešā veidā saistīts ar administrējošās institūcijas darbības izmaksu segšanu," kā varētu padomāt no nodevas nosaukuma.
zemesgrāmata > IEPIRKUMU UZRAUDZĪBAS BIROJS
9. Oktobris 2017 / 15:34
0
ATBILDĒT
Kur un kas šādu tiesiskuma nodevu iekasē?
UR uzrauga darījumus ar lauksaimniecības zemi?
sm.
7. Oktobris 2017 / 17:06
0
ATBILDĒT
Par darījumiem ar lauksaimniecības zemi plānota "valsts nodeva par tiesiskuma uzraudzību". Anotācijā tomēr norādīts, ka "tās apmērs nav tiešā veidā saistīts ar administrējošās institūcijas darbības izmaksu segšanu," kā varētu padomāt no nodevas nosaukuma.
Rolands Neilands
4. Oktobris 2017 / 12:29
1
ATBILDĒT
Pilnībā piekrītu Neimaņa kunga viedoklim. Ir apsveicami valsts centieni veicināt e-dokumentu apriti, taču iekasēt maksu par dokumentu iesniegšanu klātienē nav korekti. Praksē problēmas rada arī salīdzinoši īsais UR darba laiks klātienes pakalpojumiem - 3 dienas nedēļā 5 h/dienā, 1 dienu 7 h un 1 dienu 4 h.
Pusmēness
3. Oktobris 2017 / 09:43
1
ATBILDĒT
Pašlaik Finanšu ministrija skaidro visās malās gaidāmo nodokļu reformu, jo acīmredzot vēlas (1) sociālo mieru, t.i., lai sabiedrība šo reformu atbalsta, (2) lai uzņēmēji saprot, kas mainās un prot samaksāt nodokļus, t.i., lai augtu valsts ienākumi.
Raugoties no šīs pašas perspektīvas (labāks pakalpojums - lielāks ieguvums valstij un sabiedrībai), grūti atrast iemeslus, kuru dēļ UR var kaut ko iekasēt par savas darbības skaidrošanu.
P.S. Un Satversmes tiesa neskaidro neko, bet pārbauda, vai likumi atbilst Satversmei!
Pilnmēnestiņš
3. Oktobris 2017 / 09:14
13
ATBILDĒT
Gramatika!!! Bet, ja nopietni, vai UR ir sniedzis savu paskaidrojumu par pakalpojuma saturu? Es tur redzu klienta konsultēšanu par reģistrācijas dokumentu aizpildīšanu, lai klients uzreiz pēc tam varētu tos iesniegt izskatīšanai. Un, ja vēl nopietnāk, vai iestādes konsultācijām vienmēr jābūt bez maksas? Vai Satversmes tiesa arī konsultē bez maksas?
Vispār > Pilnmēnestiņš
3. Oktobris 2017 / 11:09
4
ATBILDĒT
Un vispār, vai UR ir kāds jākonsultē par maksu? Nezināju, ka valsts iestāde piedalās juridisko pakalpojumu tirgū!!!

Ja to dara bez maksas, tad es atvainojos, vai valsts budzētā ir tika daudz naudas, lai nodarbotos ar konsultācijām, turklāt komersantiem?!!

Latvijā kaut kas nav kārtībā ar izpratni par efektivitāti!
x > Pilnmēnestiņš
3. Oktobris 2017 / 09:59
2
ATBILDĒT
konsultācijai UR ir vēl atsevišķs cenrādis
Y > x
9. Oktobris 2017 / 13:20
1
ATBILDĒT
Ja nav grūti, vai varētu norādīt, kur šo cenrādi var atrast un kurš punkts jāskatās?
ha! > x
9. Oktobris 2017 / 10:03
0
ATBILDĒT
Padoms - 5 euro
iejūtīgs padoms - 10 euro
pareizs padoms - 15 euro
visi numura raksti
Solvita Olsena
Skaidrojumi. Viedokļi
Pirmais Latvijas ģimenes ārstu streiks: faktiski, tiesiski un prettiesiski
Šī raksta mērķis ir sniegt ieskatu pirmā Latvijas ģimenes ārstu streika tiesiskajos un faktiskajos apstākļos. Ierobežotā raksta apjoma dēļ pilnīga tiesisko apstākļu analīze tajā nav ietverama un minēti tie faktiski apstākļi, ...
1 komentāri
Eva Upīte
Skaidrojumi. Viedokļi
Ģimenes ārstu rīcība: streiks vai protests
Atsaucoties "Jurista Vārda" redakcijas aicinājumam un neizvēršot padziļinātu tēmas analīzi, sniedzu lakonisku viedokli par to, kā juridiski ir novērtējamas Latvijas ģimenes ārstu šovasar īstenotās aktivitātes un arī darbības ...
Jeļena Puzirevska
Skaidrojumi. Viedokļi
Sociālo dzīvojamo telpu izīrēšanas tiesiskās problēmas
Indivīda tiesības uz drošību un patvērumu plašākā izpratnē garantē katram cilvēkam kopš dzimšanas brīža piemītošās cilvēktiesības. Pie cilvēka pamattiesībām pieskaitāmas tādas tiesības kā tiesības uz dzīvību, brīvību, ...
Jurista Vārds
Notikums
Latvijā aizritējusi Baltijas tiesnešu konference un Eiropas Zemesgrāmatu asociācijas seminārs  
Pagājušonedēļ, septembra izskaņā, Latvijā norisinājās gan ikgadējā Baltijas valstu tiesnešu konference, gan Eiropas Zemesgrāmatu asociācijas ikgadējais seminārs, kuru kā valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas turētājam ...
Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Tiesību politika
Ieteikumi kredītiestādēm aizdomīgu darījumu pazīmju konstatēšanai
Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir izstrādājusi un apstiprinājusi "Ieteikumus kredītiestādēm aizdomīgu darījumu pazīmju konstatēšanai" (2017. gada 25. septembra ieteikumi Nr. 152),1 lai veicinātu kredītiestāžu spēju konstatēt ...
AUTORU KATALOGS