Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

12. Decembris 2017 /Nr.51 (1005)

Ieroču direktīvas labums vai ļaunums nacionālajam regulējumam
4 komentāri
Mg. iur.
Reinis Bērziņš
Latvijas Šaušanas federācijas un IPSC Latvija biedrs 

Raksts ir tapis kā atbilde A. Melkera rakstam "Jurista Vārdā" (29.08.2017.) "Jauni izaicinājumi Latvijas nacionālajam ieroču aprites tiesiskajam regulējumam" (turpmāk – A. Melkera raksts). Autors ir sporta šāvējs IPSC1 disciplīnā jeb, kā to arī mēdz dēvēt, praktiskajā šaušanā, tāpēc jau kopš pirmajām Eiropas Komisijas (turpmāk – Komisija) iniciatīvām attiecībā uz Padomes Direktīvu 91/477/EEK (turpmāk – Direktīva) 2015. gada rudenī rūpīgi ir sekojis šīs likumdošanas iniciatīvas peripetijām, ieskaitot atbildīgu institūciju sēžu tiešraižu vai to ierakstu translācijas.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
5
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
14. Decembris 2017 / 16:07
1
ATBILDĒT
Paldies autoram par rakstu.
Mani gan šī problēma tieši neskar, jo man kā sestdienu medniekam ir tikai 5-patronu gludstobrene. Taču bērnus grbu audzināt zinošākus un profesionālākus šaujamieroču lietošanā, t.s., drošības un patriotisku iemeslu dēļ.
Bet nu pēc analoģijas, vēsturiski visās pakļautajās teritorijās aizliedza zobenus, šķēpus un vairogus, aizliedza pat piemērotus zirgus turēt. Varam izdarīt secinājumus.
Seskis
12. Decembris 2017 / 10:03
2
ATBILDĒT
Pats būtiskākais ir publicētais pētījums, kura galvenais secinājums ir īss un kategorisks – legālie šaujamieroči statistiski ir iesaistīti niecīgā daļā noziedzīgo nodarījumu (citāts iz raksta).
Ja legālie šaujamieroči statistiski ir iesaistīti niecīgā daļā noziedzīgo nodarījumu, tad patiesībā šaujamieroču legalizācija ir sasniegusi savu mērķi, un likumdevējs pareizi ir izvēlējies vēl vairāk sašaurināt legālo šaujamieroču tirgu, lai panāktu, ka neviens legālais šaujamierocis nav iesaistīts noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.
Raksts, protams, labi izstrādāts un pamatots, tomēr varētu diskutēt par dažām niansēm. Piemēram, Seskis uzskata, ka ieroču magazīnas nav nemaz tik nekaitīgas. Kad Seskim bērnībā uz kājas uzkrita 37 mm zenītlielgabala FLaK 43 astoņpatronu magazīna, Seskis spļaudīdamies gulšņāja un kliboja veselu mēnesi. Vienubrīd guļot uz sava salmu maišeļa, Seskis saoda gardo sviesta cepumu smaržu virtuvē. Seskis saņēmās un pēdējiem spēkiem kliboja uz virtuvi pēc cepuma, bet saņēma brāzienu no mammas - negrābsties, dēls, tie tavām bērēm cepti! Tādas nedaudz skumjas atmiņas par magazīnām, bet, turpinot ieroču magazīnu tēmu, Seskis uzaicina likumdevēju ieviest arī klavieru gradāciju, piemēram, „sevišķi bīstamas" klavieres, - instrumenti, no kuru stīgām sanāk vislabākās atsperes ieroču magazīnām, un „mazāk bīstamas" klavieres - instrumenti, kuru stīgās ir pārāk daudz vara, un atsperes sanāk sliktākas.
Homērs > Seskis
12. Decembris 2017 / 13:21
0
ATBILDĒT
"Seskis saņēmās un pēdējiem spēkiem kliboja uz virtuvi pēc cepuma, bet saņēma brāzienu no mammas - negrābsties, dēls, tie tavām bērēm cepti!"

Esmu gar zemi no smiekliem!:)
Jurčiks
12. Decembris 2017 / 08:11
1
ATBILDĒT
Ļoti labs raksts. Cita starpā parāda, ka ne tikai mūsu likumdevējam sakāpj galvā viela no ķermeņa zemākām vietām, un viņam sāk likties, ka var darīt viskaut ko, neko nezinot un bez pamatojuma...
visi numura raksti
Baiba Bakmane, Sandijs Statkus
Skaidrojumi. Viedokļi
Pašvaldību pieteikumu izvērtēšana Satversmes tiesā
Pēdējo gadu laikā pašvaldību domes (turpmāk – pašvaldības) Satversmes tiesā ir iesniegušas vairākus pieteikumus. Tajos lūgts tiesai sniegt savu vērtējumu par visdažādākajiem tiesību jautājumiem – gan tādiem, kuri ir vairāk ...
Jurista Vārds
Juridiskā literatūra
Dubulta jubileja žurnālam “Administratīvā un Kriminālā Justīcija”
Šī gada otrajā pusē iznāca žurnāla "Administratīvā un Kriminālā Justīcija" 80. laidiens, turklāt 2017. gadā aprit arī šī izdevuma divdesmitā gadskārta. Savulaik – 1997. gadā – dibināts kā Latvijas Policijas akadēmijas ...
Kristīne Gailīte
Skaidrojumi. Viedokļi
Interneta pakalpojumu sniedzēju atbildība par autortiesību pārkāpumiem digitālajā vidē
Internets piedāvā daudz iespēju – to var izmantot gan tiesiskiem, gan arī prettiesiskiem mērķiem. Daži no tiesiskajiem mērķiem ir pašizpausme, izglītība, nodarbinātība, tirdzniecība, taču nereti notiek arī citu cilvēku tiesību ...
Labklājības ministrija
Tiesību politika
Pārskats par izmaiņām sociālajā jomā 2018. gadā

Kā ik gadu, arī šoreiz, tuvojoties jaunam kalendārajam gadam, Labklājības ministrija ir sagatavojusi un pagājušajā nedēļā publiskojusi pārskatu par izmaiņām sociālajā jomā 2018. gadā.

Erlens Ernstsons
Jurista vizītkarte
Erlens Ernstsons
AUTORU KATALOGS