Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Redaktora sleja

24. Aprīlis 2018 /Nr.17/18 (1023/1024)

Izkāpt no komforta zonas
Dita Plepa
Tematiskā laidiena viesredaktore 

Viens no slavenākajiem latviešu dzejniekiem ar jurista diplomu formulējis universālu patiesību, kura vienlīdz labi piemērojama tiesību zinātnē, mīlestībā, politikā un kulinārijā. Raiņa poētismu "Mainies uz augšu!" kā mantru vajadzētu skaitīt ikvienam, kurš tiecas uz izcilību.

Paturot prātā Raiņa profesionālās zināšanas, jācer, ka šo mantru iedvesmojusi tiesību sistēma, kas atrodas nemitīgā attīstības un pilnveides procesā. Tiesību sistēmas uzdevums ir likt tiesību piemērotājam mainīties ‒ izkāpt no komforta zonas un pilnveidot savas prasmes un zināšanas.

Šis žurnāla numurs ir izkāpšana no komforta zonas. "Jurista Vārda" redakcija realizē jaunu ieceri, aicinot viesredaktorus veidot žurnāla saturu un konceptu. Lai izmēģinātu spēkus citā argumentācijas tehnikā un rakstu darbu formā, administratīvo tiesu tiesneši un viņu palīgi izstrādājuši žurnāla rakstus, kuros ieskicēta administratīvo tiesību daudzveidība. Savukārt man bija tas gods un atbildība nodarboties ar šīs ieceres īstenošanu, mācoties projektu vadīšanas prasmes.

Nodokļi, medicīna, būvniecība, valsts pārvalde un administratīvais process tiesā ir tēmas, kuras kopā ar autoriem esam izvēlējušies aplūkot rakstos, lai ikvienam būtu iespēja atrast noderīgas atziņas. Žurnālā publicēts arī speciāli izstrādāts pētījums par administratīvo tiesu dialogu ar Satversmes tiesu un Eiropas Savienības Tiesu, kā arī pārdomas par administratīvā procesa tiesību eiropeizāciju. Nolūkā stiprināt tiesu darba kvalitāti realizēta ideja par administratīvo tiesu darba pašanalīzi (auditu) un sagatavotas dažas tēzes pārdomām. Savukārt administratīvo tiesu priekšsēdētāji apzinājuši nozares problēmas un formulējuši stratēģiskos mērķus. Lai tematiskā laidiena veidošanas process patiešām būtu izaicinājumu pilns, žurnāla redakcija uzdeva pirmo reizi piepildīt arī divas jaunas "Jurista Vārda" sadaļas, kas turpmāk ļaus juristiem atklāt sevi kultūrā un mākslā, kā arī kļūt par darba biržas brokeriem.

Uzdrošināšanās pieņemt jaunus izaicinājumus un sevis atklāšana citā ampluā ļāva apzināties savas stiprās un vājās puses. Tiesnešu un palīgu sadarbība rakstu izstrādē citā kvalitātē apliecināja komandas darba priekšrocības. Iespēja šā projekta ietvaros sadarboties visām trīs tiesu instancēm radīja iespēju no cita skatpunkta paraudzīties uz savstarpējo komunikāciju un apzināties, ka administratīvās tiesas ir nozīmīgs spēlētājs Latvijas un Eiropas tiesību telpā. Rakstu izstrādes procesā secinājām, ka administratīvām tiesām ir jāceļ sava kvalitātes latiņa augstāk un jāizdara ievērojamas investīcijas, lai sasniegtu izcilību. Ir vīzija ‒ būs arī rezultāti!

Publikāciju rakstīšana par savu tiesību nozari ir lielisks veids, kā apzināties, ka darbs, kuru ikdienā dara juristi, ir nozīmīgs. Tomēr jauna iedvesma un ambīcijas rodas, izlaužoties ārpus sev ierastajiem rāmjiem un vēloties pārspēt savus līdzšinējos sasniegumus. Tāpēc vajadzīgi tik vērienīgi projekti kā žurnāla veidošana un sadarbība vairākos līmeņos.

Mainies! Mainies! Uz augšu mainies!

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Plepa D. Izkāpt no komforta zonas. Jurista Vārds, 24.04.2018., Nr. 17/18 (1023/1024), 2.lpp.
12
8
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Dārta Freimane
Numura tēma
Administratīvie akti, kuri rada tiesiskas sekas vairākām noteiktām personām
Administratīvais akts ir administratīvā procesa centrālais elements, kura apstrīdēšana un pārsūdzēšana ir vairuma administratīvo lietu pamatā. Tādējādi jo īpaši būtiski ir padziļināti pētīt to personu, kuras vēršas ...
2 komentāri
Numura tēma
Viens, divi, trīs – un tu esi brīvs
Trīs instanču tiesu sistēmas uzdevums ir nodrošināt pamattiesību un pamatbrīvību aizsardzību. Tas iespējams vienīgi taisnīgā tiesā, kas ietver divus aspektus, proti, taisnīga tiesa kā neatkarīga tiesu varas institūcija, kas izskata ...
Lauma Paegļkalna
Numura tēma
Latvijas Administratīvo tiesnešu biedrība uz Latvijas simtgades sliekšņa
Dace Mita, Inga Ruska
Numura tēma
Vai administratīvā tiesa darbojas atbilstoši tās izveides mērķim
3 komentāri
Miķelis Zumbergs
Numura tēma
Administratīvo aktu izpildes problēmas
AUTORU KATALOGS