Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Redaktora sleja

25. Septembris 2018 /Nr.39 (1045)

Konkurences trūkums
3 komentāri

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) informē, ka tiek piedāvāta iespēja elektroniski pieteikties uz auto tehnisko apskati noteiktā dienā, laikā, vietā un, izmantojot e-pakalpojumu, samaksāt par tehnisko apskati iepriekš.

Skaidrojumā teikts, ka minētais e-pakalpojums ir ērts autovadītājiem, kas zina, kad un cikos vēlas doties uz tehnisko apskati, tādējādi samazinot pavadīto laiku, kas jāgaida tehniskās apskates stacijā. Klientam e-pakalpojumā pieteiktajā laikā jāierodas uz tehnisko apskati un jāsaņem kārtas numuriņš. Tāpat CSDD informē, ka vienlaikus ir iespēja iepriekš pieteikties uz tehnisko apskati, zvanot pa tālruni 67025777. Šāda informācija bija pieejama CSDD mājaslapā septembra vidū.

Tomēr īstenībā ir citādi. Par to liecina arī rindas Antenas ielā 2, Rīgā, kas gadu no gada nemazinās. Izrādās, ka pa norādīto tālruņa numuru iepriekš pieteikties uz tehnisko apskati Rīgā nemaz nav iespējams. Tāpat nebūt ne visi var elektroniski samaksāt par tehnisko apskati. No internetbankas maksājumi netiek pieņemti ‒ tikai ar maksājuma karti. Turklāt maksājumu karšu loks ir ierobežots, piemēram, ar bankas "Citadele" maestro kartēm samaksāt nav iespējams.

Konkurences padome saistībā ar transportlīdzekļu tehniskajām apskatēm ir konstatējusi, ka nepamatoti tiek ierobežota privātā sektora iespējas sniegt līdzīgus pakalpojumus. Lai novērstu valsts nepamatotu iejaukšanos transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū un negatīvo ietekmi uz patērētājiem, Konkurences padome rosina uzticēt pakalpojuma sniegšanu arī sertificētiem autoservisiem.

CSDD auto tehniskās kontroles pakalpojumu nodrošināšanai ir akreditējusi arī četras citas sabiedrības, kurās CSDD pati ir kapitāldaļu turētāja. Ņemot vērā CSDD dubulto lomu, tas ir, sasaisti ar četrām sabiedrībām un vienlaicīgo darbību transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, Konkurences padome norāda uz vairākiem aspektiem, kas rada būtiskus riskus attīstībai nākotnē ‒ lemjot par potenciālo konkurentu ienākšanu tirgū, CSDD nevar būt objektīva un neitrāla, jo direkcijai ir finansiālas intereses aizsargāt sev daļēji piederošo sabiedrību darbību.

Pēc būtības valsts un pašvaldības drīkst iesaistīties uzņēmējdarbībā tikai atsevišķos gadījumos, piemēram, ja privātais sektors nevar nodrošināt pakalpojumu sniegšanu.

Noslēgta tirgus apstākļos pēdējo desmit gadu laikā izmaksas par transportlīdzekļu tehnisko kontroli ir dubultojušās. Tāpat patērētājiem ir būtiski ierobežota pakalpojuma pieejamība. Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 700 tūkstoši transportlīdzekļu, no kuriem trešdaļa atrodas Rīgā, kur ir tikai viena tehniskās apskates stacija.

CSDD darbības politika, kas ietverta Satiksmes ministrijas vadlīnijās, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību normām un satur Līguma par Eiropas Savienības darbību pārkāpuma ‒ dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas ‒ pazīmes. Tāpēc Konkurences padome ir nosūtījusi Satiksmes ministrijai vēstuli ar aicinājumu līdz šā gada 1. oktobrim iesniegt rīcības plānu.

Savukārt Satiksmes ministrija ir sniegusi paziņojumu, ka 2023. gadā transportlīdzekļu tehniskās kontroles veicējus izvēlēsies publisko iepirkumu reglamentējošos tiesību aktos paredzētajā kārtībā. Atbilstoši CSDD darbības stratēģijai 2018.‒2020. gadam vēlākais līdz 2020. gadam CSDD vairs nesniegs auto tehniskā stāvokļa kontroles pakalpojumus, bet veiks tikai uzraudzības funkcijas.

Sākumā priekšlikums uzticēt auto tehnisko kontroli arī sertificētiem autoservisiem likās apšaubāms. Nevar noliegt, ka CSDD sniedz kvalitatīvus pakalpojumus un tiem uzticas vairums autovadītāju. Pavisam nesen CSDD paziņoja, ka Rīgā varēs elektroniski pieteikties uz tehnisko apskati svētdienās un tiks vērtētas iespējas šādu pakalpojumu ieviest arī citās dienās. Bet kāpēc tikai tiks vērtētas šādas iespējas? Acīmredzot ‒ konkurences trūkums.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Pāvils L. Konkurences trūkums. Jurista Vārds, 25.09.2018., Nr. 39 (1045), 2.lpp.
8
0
komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Domātājs
26. Septembris 2018 / 22:31
3
ATBILDĒT
Kad izeju auto tehnisko, vairāk par to nedomāju. Nezinu - vai tā ir vai nav, mani tas neinteresē. Ja auto apskate izieta, tad kāpēc vispār jādomā par tādiem sīkumiem. Tas, ka raksta autors neizies nākamo tehnisko apskati pat ar jaunu auto jau tagad ir skaidrs.
Aha
26. Septembris 2018 / 11:22
0
ATBILDĒT
Nejauši izlasīju, jo praktizēju krimināltiesībās, un pēc virsraksta domāju, ka nav manu tēmu lokā. Esmu spējis samaksāt elektroniski, tāpēc nav bijis ilgi jāgaida sava kārta. Bet vienmēr redzot tos cilvēku pūļus CSDD Rīgā, padomāju - kāpēc? Skaidrs, ka CSSD spēj iekasēt milzu naudu, bet nedomā.
Autobraucējs iesācējs
26. Septembris 2018 / 10:29
0
ATBILDĒT
Rakstā nav pateikta viena būtiskā lieta - kāpēc CSDD nav tehniskā stacija Daugavas otrā krastā Juglā vai tur, kur tagad ir IKEA. Kāpēc man, piem. kas dzīvo Purvciemā ir jābrauc uz Pārdaugavu un jāgaida tik ilgi rindā?
visi numura raksti
Āris Kakstāns
Intervija
Amerika mācās no Eiropas  
Septembra sākumā Eiropas Tiesību institūts Rīgā bija noorganizējis starptautisku konferenci, kur viesu vidū bija gan Eiropas akadēmiķi, gan arī Heriota Lensinga (Harriet Lansing), kura ASV Minesotas štata apelāciju tiesā 28 gadus ...
Sannija Matule
Informācija
Datu regulas piemērošanā sagaidāma lielāka rūpība un saprāts
Pēc vasaras pārtraukuma septembra vidū ir aizvadīta Datu aizsardzības konsultatīvās atbalsta padomes kārtējā sanāksme, kurā tika sniegts ieskats situācijā un secinājumos par pirmajām 100 dienām pēc Vispārīgās datu aizsardzības ...
Krišjānis Bebers
Skaidrojumi. Viedokļi
Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietas izskatīšanas procedūra
Latvijas Republikas Saeima 2006. gadā pieņēma deputātu ētikas kodeksu, kura mērķis ir iedibināt augstus uzvedības standartus un tādējādi vairot sabiedrības uzticēšanos Saeimai. Kodekss ir pieņemts kā pielikums Saeimas kārtības ...
2 komentāri
Aigars Strupišs
Tiesību politika
Stabila, pārdomāta, uz efektivitāti orientēta attīstība
Kā jau vēstīts iepriekšējā "Jurista Vārda" izdevumā, Augstākās tiesas plēnums 2018. gada 10. septembrī par Civillietu departamenta priekšsēdētāju ievēlēja tiesnesi Aigaru Strupišu. Tādēļ, lai iepazīstinātu "Jurista Vārda" ...
Toms Bordāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Ekspertīzes problemātika civilprocesā
Civilprocesa likums paredz skaidru kārtību, kādā ir veicama ekspertīze. Tomēr tajā pašā laikā tiesa pieļauj arī dažādu ārpustiesas speciālistu atzinumu pievienošanu lietas materiāliem, kvalificējot tos kā rakstveida ...
AUTORU KATALOGS