Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Intervija

26. Februāris 2019 /Nr.8 (1066)

Lai strādātu mūsdienu notariātā, ir jāmīl cilvēki un jāpārzina tehnoloģijas
Pjērs Luks Vogels (Pierre-Luc Vogel) intervijā žurnāla "Jurista Vārds" tieslietu redaktoram Ārim Kakstānam
Foto: Boriss Koļesņikovs

Notariāts ir viena no senākajām juridiskajām profesijām Francijā, tomēr profesijas dziļās vēsturiskās saknes nav ļāvušas nozares pārstāvjiem dzīvot pagātnē, kā to intervijā "Jurista Vārdam" pastāstīja franču notārs Pjērs Luks Vogels, kurš šogad vada Eiropas Savienības Notāru padomi (CNUE). Iepriekš Francijai tika uzticēta CNUE vadība 2015. gadā, kad prezidenta lomā iejutās Žans Tarads (Jean Tarrade) un darba prioritātes ietvēra juridisko un fizisko personu attiecību uzlabošanu, notariāta lomu autentiskuma nodrošināšanā. 2019. gadā par CNUE darba prioritāti P.L. Vogels ir izvirzījis mērķi tuvināt notārus un notariātu Eiropas iedzīvotājiem, lai uzsvērtu Eiropas vērtības un notāru lomu tajā.1 P.L. Vogels amatā oficiāli stājās 2019. gada 16. janvārī,2 bet nepieciešamos priekšdarbu veica jau 2018. gadā, kad apmeklēja arī Latviju un sniedza interviju "Jurista Vārdam".

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
2
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Evija Novicāne, Kaspars Novicāns
Skaidrojumi. Viedokļi
Parādnieka godprātības kritērijs fiziskās personas maksātnespējas procesā
Raksta mērķis ir izvērtēt, kā līdz šim ir veicies ar pamatnostādnes par otrās iespējas došanu godprātīgam parādniekam praktisko piemērošanu, analizējot tipiskākos tiesu praksē konstatētos parādnieku negodprātības aspektus. ...
Sannija Matule
Informācija
Ģenerālprokurors aktualizē problēmas, kurām steidzami jāmeklē rīcības plāns
Pēc pagājušo trešdien, 20. februārī, izskanējušā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ikgadējā ziņojuma par noziedzības stāvokli valstī un prokuratūras darbu kriminālajā sfērā 2018. gadā jāsecina: neraugoties uz ...
Benno Butulis, Kārlis Oja
Skaidrojumi. Viedokļi
Favorītisms publiskajos iepirkumos: aktualitātes un iespējamie risinājumi
Lai uzlabotu Eiropas Komisijas konstatētos Latvijas vājos rezultātus publisko iepirkumu jomā, favorītisma izvērtēšanas un konstatēšanas koncepts būtu jāpaplašina. Autori cer, ka šis raksts veicinās diskusiju par šo jautājumu.
Sandra Kalniete
Viedoklis
Par demokrātisko situāciju Latvijā
Toms Simsons
Juridiskā darba tirgus
Jaunais jurists: Toms Simsons
AUTORU KATALOGS