Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Tiesību politika

2. Aprīlis 2019 /Nr.13 (1071)

Atkārtoti vērtēs jautājumu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
2 komentāri

Valsts prezidents Raimonds Vējonis arī šajā Saeimā iesniedzis likumprojektu "Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem", un parlamentārieši jau aizvadītajā ceturtdienā, 28. martā, atbalstīja tā nodošanu atbildīgajai – Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, kā arī papildus – Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijai.
Valsts prezidenta rosinātais likumprojekts paredz izbeigt piešķirt nepilsoņa statusu pēc 2020. gada 1. janvāra dzimušiem nepilsoņu bērniem un atzīt viņus par Latvijas pilsoņiem, ja vien bērna vecāki nav vienojušies par citas valsts pilsonības piešķiršanu bērnam un bērns nav citas valsts pilsonis. Turpinājumā – Valsts prezidenta apsvērumi jeb izvilkums no anotācijas, kas pamato likumprojekta mērķi un būtību.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
5
komentāri (2)
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
8. Aprīlis 2019 / 07:33
1
ATBILDĒT
Nevis ir jāuzspiež pilsonība, bet beidzot jāizbeidz nepilsoņa statuss, nosakot piemēram 5 gadu termiņu, kura laikā tad arī nepilsonim vai nu ir jānaturalizējas vai jāiegūst citas valsts pilsonība. Pietiek šim statusam stāvēt kā sabojātai mašīnai krustojumā un bremzēt satiksmi. Viss.

Savukārt par bērniem, tai ir jāpaliek vecāku izvēlei, atzīmēt ķeksīti vai nē, vienlaikus tā ir arī pašu vecāku izvēle, kurai valstij piederīgi paši un to veidotā ģimene būs. Jo ticiet man, brīdī, kad divu nepilsoņu bērnam, kas paši par Latvijas pilsoņiem nevēlas kļūt, iedos Latvijas pilsonību, nepilsoņi sāks skaļi saukt, ka pilsonība viņu bērnam ir uzspiesta, apgrūtinot ģimenes brīvu pārvietošanos, utt.

Nepilsoņa statuss ir jāizbeidz ātrāk ar personu apzinātu lēmumu, nevis evolūcijas ceļā.
Genrihs
2. Aprīlis 2019 / 08:59
2
ATBILDĒT
Tas gadījums, kad to bija jāizdara jau vakar.
visi numura raksti
Erlens Kalniņš
Skaidrojumi. Viedokļi
Netaisni iedzīvotā atprasījums tiesiskā pamata vēlākas atkrišanas dēļ (I)
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Informācija
Latvijas notāri apsteidz savus Eiropas kolēģus
"Latvijas notāri IT jomā ir apsteiguši Eiropu, t.sk. arī Igauniju. Tikai Latvijas pilsonis var veikt attālinātus darījumus ar zvērināta notāra iesaisti no jebkuras pasaules malas. Pat igauņi brauc pie mums mācīties un tikai vēl cer ...
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Informācija
Zvērināti tiesu izpildītāji tiekas gadskārtējā kopsapulcē
2019. gada 22. martā notika Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (Padome) rīkotā gadskārtējā zvērinātu tiesu izpildītāju kopsapulce. Tās darba kārtībā ietilpa ziņojumi par Padomes darbību un budžeta izpildi ...
Mārtiņš Drēģeris
Juristu likteņi
Fēlikss Cielēns: jurists, diplomāts un politikas karstgalvis  
Viņa dzīves gājums bija spraigas sižeta filmas cienīgs. Nereti savos spriedumos uz viņu atsaucas Satversmes tiesa,1 un teju katrs tiesību vēsturnieks piemin savos rakstos. Mūža garumā viņa "lielie draugi" bija Rainis un ...
Juridiskā darba tirgus
Jaunais jurists: Elvis Grinbergs
AUTORU KATALOGS