Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Viedoklis

28. Janvāris 2020 /Nr.4 (1114)

Aizsākot publisku diskusiju saistībā ar Senāta nolēmumiem lietā Nr. SKC-259/2019 (C04169414)
4 komentāri
Mg. oec., Mg. sc. ing., Mg. iur.
Normunds Šlitke
Zvērināts advokāts 

2019. gada 17. decembrī Senāts atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu par kopīpašuma – dzīvokļu īpašumos nesadalīta īres nama – dalīšanu, secinot, ka tiesai, konstatējot apstākļus, kas varētu būt par pamatu Civillikuma 1. panta piemērošanai, bija pienākums pārliecināties, vai likumā paredzēto tiesību prasīt kopīpašuma izbeigšanu prasītāja izlieto taisnprātīgi, respektējot pārējo kopīpašnieku pamatotās intereses, un attiecīgi lemt par ...

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
14
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (4)
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
tiesiskā likumība
13. Februāris 2020 / 12:52
2
ATBILDĒT
Veikls afērists, kurš būdams smalks krāpnieciņš izdara krimināllikuma nepildīšanu 177 pats un izkrāpj naudu no godīgiem dzīvokļu īpašniekiem nodarbojas ar huligānismu skatīt nolēmumus PTAC mājas lapā patērētāju tiesību aizsardzības cetra mājaslapā kur 2017.g. jau viņam piemēroja administratīvos disciplinārsodus 50 000 Eur apmērā par negodīgas komercprakses īstenošanu, šo sodamēru viņš ignorē un turpina veikt negodīgu komercpraksi atkal viena gada laikā.
Normunds Šlitke > tiesiskā likumība
14. Februāris 2020 / 11:57
2
ATBILDĒT
Patiesi ceru, ka persona, kas ir šī anonīmā un nelietīgā komentāra autors, saņems pelnīto sodu - ja ne no kompetentām institūcijām, tad no Dieva.
Arī latviešu valoda un tās lietošanas likumi, piemēram, interpunkcija, šai personai acīmredzot ir tik pat sveši kā, piemēram, Civillikums, Komerclikums un Krimināllikums.
Bez tiesiska pamata lietot svešu mantu un pēc tam pārmest mantas īpašniekam "bezdarbību" ir tas pats, kas vainot kolektīvās izvarošanas upuri par atrašanos nepareizā vietā un laikā vai nepareizā apģērbā.
Juris > Normunds Šlitke
24. Februāris 2020 / 19:06
1
ATBILDĒT
Tā ir izvairīšanās no konkrētas atbildes, metoties apvainot komentāra autora personību.
Normunds Šlitke > Juris
25. Februāris 2020 / 13:55
2
ATBILDĒT
Pirmkārt, lai atbildētu uz jautājumu, nepieciešams, mazākais, jebkādu jautājumu uzdot. Vēlams arī stādīties priekšā, jo atbilde uz jautājumu bieži vien ir atkarīga no jautātāja (piem., trīsstūra leņķu summa ne visur ir 180 grādi vai Pi, ķermeņa svars un ķermeņa masa galīgi nav viens un tas pats, arī laika relativitāti ikdienā vērā parasti neņemam).
Otrkārt, "personību" nevar apvainot, it sevišķi, ja persona ir anonīma un nezināma (secīgi nav noskaidrojams, vai persona vispār ir uzskatāma par personību, kā arī tas vai komentārs nav troļļu fermas vai mākslīgā intelekta ražots). Jāatgādina, ka personība šī vārda semantiskajā izpratnē ir cilvēka psiholoģisko īpašību kopums, kas ietekmē viņa rīcību un uzvedību dažādās situācijās - secīgi, personība kā īpašību kopums nav apvainojams.
visi numura raksti
Aigars Strupišs
Viedoklis
Temīda nav akla jeb labas ticības princips civiltiesiskajā apritē
4 komentāri
Jānis Lapsa
Skaidrojumi. Viedokļi
Kopīpašuma izbeigšanas regulējuma pilnveides nepieciešamība
Raksta mērķis ir analizēt pēdējos gados samilzušo kopīpašuma izbeigšanas problemātiku kopsakarā ar ilgi gaidīto – 2019. gada 17. decembra – Senāta nolēmumu kopīpašuma izbeigšanas jomā, sniegt risinājumus un priekšlikumus ...
6 komentāri
Rolands Neilands
Skaidrojumi. Viedokļi
Atsevišķi kopīpašuma problēmjautājumi un to iespējamie risinājumi
Šī raksta mērķis ir vērst lasītāju, likumdevēja un Tieslietu ministrijas uzmanību uz autora ieskatā būtiskākajiem kopīpašuma problēmu jautājumiem un to iespējamiem risinājumiem.
13 komentāri
Kristīna Loboda
Skaidrojumi. Viedokļi
Vispārējā taisnīguma princips kopīpašuma sadales kontekstā
Ilze Oša, Mārtiņš Auders
Skaidrojumi. Viedokļi
Dzīvokļa īpašums kā lietu tiesību objekts
Autori šajā rakstā ir pievērsušies diviem ar dzīvokļa īpašumu saistītiem aspektiem: dzīvokļa īpašuma statusam un sastāvam, kā arī jautājumam, vai dzīvokļa īpašums ir apskatāms kopsakarā ar superficies solo cedit ...
AUTORU KATALOGS