Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

MEKLĒŠANAS REZULTĀTI

Tieslietu ministrija
jaunumi  1. Aprīlis 2020 / 18:09
Ar likumu nosaka iestāžu un privātpersonu tiesības un pienākumus Covid – 19 izplatības laikā
Otrdien, 31. martā, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Iestāžu darbības likums sakarā ar Covid – 19 izplatību”. Likumprojekta mērķis – noteikt iestāžu darbību, tiesības un pienākumus, kā arī privātpersonu tiesības un pienākumus valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai saistībā ar Covid – 19 izplatību.
Tieslietu ministrija
jaunumi  1. Aprīlis 2020 / 18:04
Tieslietu ministrija rosina ieviest jaunus atbalsta pasākumus sakarā ar Covid-19 izplatību radīto seku pārvarēšanai
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir iesniedzis izskatīšanai Ministru kabinetā likuma “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" grozījumus, kas paredz ieviest terminētas izmaiņas tiesiskās aizsardzības procesā un maksātnespējas procesa saistību dzēšanas procedūrā, kā arī civiltiesisko saistību izpildīšanas kavējumu jomā.
Rīgas šķīrējtiesa
jaunumi  1. Aprīlis 2020 / 12:57
Ir iespēja bez maksas veikt komerclīguma korekciju
Visu aprīli Rīgas šķīrējtiesa sakarā ar savu dibināšanas dienu, kas ir 1. aprīlis, piedāvā uzņēmējiem veikt bezmaksas komerclīguma korekciju. Tas nozīmē, ka katram ieinteresētam Latvijas uzņēmējam vai biznesa pārstāvim ir iespēja atsūtīt uz e-pastu kompānijas stadarta līgumu un speciālisti pārbaudīs to un veiks reālās korekcijas, padarot komerclīgumu par atbilstošāku aktuālajai likumdošanai un kompāniju par juridiski aizsargātu.
Augstākā tiesa
jaunumi  1. Aprīlis 2020 / 08:39
Tiesneša pienākumus beidz pildīt Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe
1. aprīlī tiesneša amata pienākumus beidz pildīt un pensijā dodas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs Pēteris Dzalbe. Tiesnesis ar 35 gadu stāžu tiesneša amatā, Zemgales apgabaltiesas pirmais priekšsēdētājs, kopš 2005. gada – Augstākās tiesas tiesnesis, no 2011. gada Senāta Krimināllietu departamenta priekšsēdētājs.
Ekonomikas ministrija
jaunumi  31. Marts 2020 / 13:49
Covid-19: Svarīga informācija daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un apsaimniekotājiem
Ministru kabinets 2020. gada 29. marta ārkārtas sēdē apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nolūkā nodrošināt lielāku cilvēku fizisko distancēšanos un nosakot, ka personām ir jāievēro fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi kā publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās, tā arī koplietošanas telpās.
Tieslietu ministrija
jaunumi  31. Marts 2020 / 12:14
Ārkārtējās situācijas laikā tiesas izpildu rakstus sagatavos un izsniegs elektroniski
Ņemot vērā šobrīd valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, piesardzības nolūkos ar mērķi samazināt Covid-19 izplatīšanās risku, iestādes ir aicinātas iespēju robežās nodrošināt pakalpojumus attālināti, pēc iespējas izslēdzot klātienes saskarsmes iespējamību. Ievērojot minēto, tiesas ir aicinātas izpildu rakstus sagatavot un izsniegt elektroniski, ja lietas dalībnieks to ir lūdzis.
Tieslietu ministrija
jaunumi  31. Marts 2020 / 12:01
Tieslietu ministrija informē par laulību reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās
Tieslietu ministrija norāda, ka pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 29. martā rīkojumu Nr. 138 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”” ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, tajā skaitā kāzu svinību pasākumi, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus, taču civilstāvokļa akta (laulības) reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, klātesot tikai personām, ...
Dina Gailīte
žurnāls  31. Marts 2020
Mūsu valsts un cilvēki ir jāaizsargā jebkuros apstākļos
Mūsu valsts un cilvēki ir jāaizsargā jebkuros apstākļos Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar infekcijas slimības Covid-19 izplatīšanos, Valsts prezidents Egils Levits 23. martā sasauca valsts konstitucionālo orgānu (likumdošanas varas, izpildvaras, tiesu varas) vadītāju kopsēdi, lai pārrunātu to darbības pamatprincipus šādos apstākļos. Līdz ar Valsts prezidentu apspriedē (attālinātā režīmā) piedalījās Ministru ...
Dina Gailīte
žurnāls  31. Marts 2020
Dzīvības cena
Dzīvības cena Pagājušajā nedēļā pārvietošanās brīvība lielākā vai mazākā mērā bija ierobežota jau vairāk nekā ceturtajai daļai planētas iedzīvotāju. Šie skaitļi noteikti turpinās augt, jo valdībām pagaidām nav citas efektīvas izvēles pandēmijas bremzēšanā, kā vien savu iedzīvotāju "sociālā distancēšana", kaut vai piespiedu kārtā. No Dānijas līdz Krievijai, no Arābijas pussalas līdz Āfrikas tuksnešiem – visur tiek palielināti ...
RĀDĪT VĒL / 22023