Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

Par mantiskā ieguldījuma ekspertiem

Par mantiskā ieguldījuma ekspertiem

Uzņēmumu reģistrs (UR) ir apstiprinājis mantiskā ieguldījuma ekspertu sarakstu (tas publicēts “LV” 1. jūnija numurā un UR mājaslapā). Ekspertiem saskaņā ar Komerclikumu (KL) būs tiesības veikt novērtējumu par mantisko ieguldījumu kapitālsabiedrību pamatkapitālā. Saskaņā ar KL 154. un 164. pantu mantiskais ieguldījums būs jāvērtē ekspertiem, nevis pašiem sabiedrības dalībniekiem, kā tas ir pašreiz. Izņēmums, kad to varēs darīt paši sabiedrības dalībnieki, ir, ja, dibinot sabiedrību ar ierobežotu atbildību, mantisko ieguldījumu kopējā vērtība nepārsniedz Ls 4000 un mantiskie ieguldījumi kopā ir mazāk par pusi no sabiedrības pamatkapitāla. Komerclikumā šī norma iestrādāta, lai palielinātu kreditoru interešu aizsardzību, jo pašreiz mantiskos ieguldījumus vērtē paši dalībnieki.

Atzinums par veikto vērtējumu būs jāpublicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”. Turklāt Komerclikums nosaka arī vērtētāja atbildību — “par zaudējumiem, kas nodarīti ar nepareizu mantiskā ieguldījuma novērtējumu, atbild solidāri personas, kas veikušas novērtēšanu”. Mantisko ieguldījumu ekspertu sarakstā pašreiz ir 75 eksperti, kuri izvēlēti, par galveno kritēriju izvirzot valsts vai sabiedriskas organizācijas izsniegtu profesionālo kvalifikāciju apstiprinošo dokumentu — sertifikātu. Komerclikums stājas spēkā šā gada 1. jūlijā, pašlaik paredzot, ka esošās uzņēmējsabiedrības tam var piemēroties līdz 2004. gadam ( Saeima vēl nav trešajā lasījumā pieņēmusi Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumu, taču projekts paredz pārejas periodu līdz 2004. gadam. Savukārt KL paredz, ka sabiedrība sāk darboties pēc KL līdz ar tās ierakstīšanu komercreģistrā).

Maija Celmiņa,LR UR Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Informācija
Par kādas pārbaudes rezultātiem LU Juridiskajā fakultātē
Armands Kalniņš
Informācija
Par publiskās pārvaldes vispārēju modernizāciju
Ilma Čepāne
Skaidrojumi. Viedokļi
Par arhitektūras pieminekļiem un būvniecību
Augstākā tiesa
Tiesību prakse
Par soda izciešanas režīma norādīšanu
Aiga Krieva
Skaidrojumi. Viedokļi
Par minoritāti kā faktu, nevis likuma terminu
AUTORU KATALOGS