Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

13. Jūnijs 2014 / 13:54

Straujuma: Kriminālatbildību par aplokšņu algām varētu ieviest abām pusēm

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pieļauj, ka kriminālatbildība par aplokšņu algām būtu jāievieš abām pusēm.

Straujuma 13.jūnijā intervijā Latvijas Radio 4 raidījumā "Darbojošās personas" uzsvēra, ka Latvijā daudzos uzņēmumos tiek izmaksātas tā saucamās aplokšņu algas, un kā vienu no risinājumiem minēja izmaiņas Krimināllikumā, paredzot kriminālatbildību abām pusēm.

Viņa atsaucās arī uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID), kas ir sagatavojis izmaiņas Krimināllikumā saistībā ar aplokšņu algām.

VID ir sagatavojis vairākus priekšlikumus likumu grozījumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, tostarp VID rosina noteikt atbildību par aplokšņu algas saņemšanu arī darba ņēmējam.

VID rosina noteikt administratīvo atbildību par darbu bez darba līguma un aplokšņu algas saņemšanu. Krimināllikumā efektīvai problēmas risināšanai saistībā ar noziedzīgiem nodarījumiem aplokšņu algu jomā VID rosina mainīt nodarīto zaudējumu apjomu no 50 minimālajām algām uz piecām minimālajām algām.

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
2. Jūlijs / 17:32
Saeima apstiprina Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2021.-2027.gadam
2. Jūlijs / 17:22
Tiekoties ar Ministru prezidentu, Augstākās tiesas priekšsēdētājs aicina varas Latvijā sadarboties kopīga mērķa sasniegšanai
2. Jūlijs / 10:25
Seko līdzi e-pastā Tev atlasītam “Latvijas Vēstneša” saturam!
2. Jūlijs / 09:44
Stājusies spēkā atjaunotā Baltijas valstu konsulārā konvencija
1. Jūlijs / 18:42
Skaidrojošs video par jauno administratīvās atbildības sistēmu  
AUTORU KATALOGS