JAUNUMI

13. Jūnijs 2014   •   13:54

Straujuma: Kriminālatbildību par aplokšņu algām varētu ieviest abām pusēm

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pieļauj, ka kriminālatbildība par aplokšņu algām būtu jāievieš abām pusēm.

Straujuma 13.jūnijā intervijā Latvijas Radio 4 raidījumā "Darbojošās personas" uzsvēra, ka Latvijā daudzos uzņēmumos tiek izmaksātas tā saucamās aplokšņu algas, un kā vienu no risinājumiem minēja izmaiņas Krimināllikumā, paredzot kriminālatbildību abām pusēm.

Viņa atsaucās arī uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID), kas ir sagatavojis izmaiņas Krimināllikumā saistībā ar aplokšņu algām.

VID ir sagatavojis vairākus priekšlikumus likumu grozījumiem ēnu ekonomikas apkarošanai, tostarp VID rosina noteikt atbildību par aplokšņu algas saņemšanu arī darba ņēmējam.

VID rosina noteikt administratīvo atbildību par darbu bez darba līguma un aplokšņu algas saņemšanu. Krimināllikumā efektīvai problēmas risināšanai saistībā ar noziedzīgiem nodarījumiem aplokšņu algu jomā VID rosina mainīt nodarīto zaudējumu apjomu no 50 minimālajām algām uz piecām minimālajām algām.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
31. Jūlijs   •   08:46
Iestāde nevar bez brīdinājuma mainīt oficiālās saziņas kanālu, ja persona lūgusi turpināt sazināties noteiktā veidā
27. Jūlijs   •   15:10
Apkopota tiesu prakse lietās par nelikumīgu robežas šķērsošanu un personu nelikumīgu pārvietošanu
27. Jūlijs   •   14:53
Tieslietu akadēmijā ar vieslekciju uzstāsies profesors Pols Kreigs
22. Jūlijs   •   11:17
Eiropas Komisija atzinīgi vērtē Latvijas progresu tiesiskuma stiprināšanā
15. Jūlijs   •   10:32
Stājas spēkā brīvības atņemšanas sods par migrantu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā
AUTORU KATALOGS