JAUNUMI

23. Jūlijs 2014   •   11:21

Brokai atbildēts uz sūdzību par lēmumu nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam, bet lēmums vēl nezināms

Ģenerālprokuratūra sniegusi atbildi uz tieslietu ministres Baibas Brokas sūdzību par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu nepiešķirt viņai pielaidi valsts noslēpumam.

Pirms persona pati nav iepazinusies ar lēmuma saturu, prokuratūra komentārus nesniegs, aģentūrai LETA vakar teica prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Tieslietu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka B.Broka sev adresēto atbildi vēl nav saņēmusi.

Jau ziņots, ka B.Broka SAB lēmumu ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram pārsūdzēja jūnija beigās.

B.Broka nosūtījusi ģenerālprokuroram desmit lappuses garu pārsūdzību, kurā lūdz sniegt pamatojumu, kādēļ viņai tika atteikta augstākās kategorijas pielaide. Ministre uzreiz pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas paziņoja par gatavību šo lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram. Savukārt par tālāko rīcību, ja arī ģenerālprokurora lēmums būs nelabvēlīgs, viņa lemšot vēlāk. B.Broka neizslēdza iespēju vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

SAB pastāvēšanas laikā ģenerālprokurors tikai vienu reizi atcēlis lēmumu par pielaides valsts noslēpumam izsniegšanu vai neizsniegšanu.

Arī pēc pielaides valsts noslēpumam nepiešķiršanas B.Broka turpinās pildīt tieslietu ministres pienākumus. Savukārt šogad rudenī notiekošajās Saeimas vēlēšanās viņa nestartēs.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
30. Jūnijs   •   14:58
Lietā par namu pārvaldnieces goda un cieņas aizskaršanu Senāts liek pārvērtēt strīdus izteikumu samērīgumu
26. Jūnijs   •   09:46
Senāts uzdod Eiropas Savienības Tiesai jautājumus par izslēgšanas termiņiem un uzticamības izvērtēšanu publiskajā iepirkumā
26. Jūnijs   •   09:45
Senāts uzdod no jauna izskatīt civillietas par bijušā pašvaldības izpilddirektora disciplinārsodu un atstādināšanu
25. Jūnijs   •   07:31
Notiks jau sestā Rīgas Juridiskās augstskolas starptautisko un Eiropas tiesību Vasaras skola
25. Jūnijs   •   07:07
Senāts atstāj negrozītu spriedumu sporta aģentūras un basketbolista strīdā par atlīdzības piedziņu
AUTORU KATALOGS