BIBLIOTĒKA Grāmatas

8. Marts 2023 10:30

Latvijas valsts ideja un aizsardzība: no dibināšanas līdz mūsdienām

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu sagatavojusi 23 video sižetu ciklu un grāmatu “Latvijas valsts ideja un aizsardzība: no dibināšanas līdz mūsdienām”, kas skaidro Latvijas valstiskuma pamatus un to aizstāvēšanas nozīmi ikviena Latvijas pilsoņa dzīvē vēsturiski un mūsdienu drošības kontekstā.

E- grāmatā un video sižetos iekļauti tādi temati kā Latvijas valsts ideja un konstitucionālais pamats, Latvijas valsts neatkarības izcīnīšana – Latvijas Neatkarības karš (1918-1920), bruņota pretošanās okupācijas režīmiem, nevardarbīgā pretošanās padomju okupācijai un Latvijas neatkarības atjaunošana, valsts nepārtrauktības doktrīna, stratēģiskā komunikācija Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā un mūsdienās, Latvijas bruņoto spēku atjaunošana un attīstība, starptautiskās sadarbības nozīme valsts aizsardzībā vēsturiski un mūsdienās, visaptveroša valsts aizsardzība un sabiedrības līdzdalība valsts aizsardzībā. 

E-grāmatas un video sižetu autori ir Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas vadošā pētniece Ieva Bērziņa, Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docents Jānis Pleps, Latvijas Nacionālā arhīva vadošais pētnieks Jānis Šiliņš un Vidzemes Augstskolas Multimediju laboratorijas vadītāja Iveta Auniņa. 

Sagatavotajos materiālos pētnieki iekļāvuši 30 sarunas ar nacionālās pretošanās kustības, Trešās atmodas un Nacionālo bruņoto spēku atjaunošanas procesa aculieciniekiem, dalībniekiem un līderiem. Ar projekta “Latvijas valsts ideja un aizsardzība: no dibināšanas līdz mūsdienām” video sižetu ciklu aicinām iepazīties Latvijas armijas YouTube kanālā.

Projektu 2022. gadā pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma īstenoja Vidzemes Augstskola. Projekta sagatavošana finansēta no Kārļa Vīra un Annas Trēziņas-Vīras dāvinājuma līdzekļiem.

komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
vēl bibliotēkā
Prakses materiāli
Avots: Augstākā tiesa, 2023
Informatīvā grāmata par Augstāko tiesu
Prakses materiāli
Avots: Datu valsts inspekcija, 2023
Rīcības kodeksa pārraudzības institūciju akreditācijas prasības
Prakses materiāli
Avots: Augstākā tiesa
Apkopojums "Tiesas sprieduma saistošais spēks (Res judicata) – Latvijas Senāta prakse un komentāri"
Grāmatas
Avots: LU Akadēmiskais apgāds, 2023
Tiesību ierobežojumu pieļaujamība un attaisnojamība demokrātiskā tiesiskā valstī
Prakses materiāli
Avots: Augstākā tiesa, 2023
Vadlīnijas kasācijas sūdzības sagatavošanai civillietā
AUTORU KATALOGS