Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

25. Janvāris 2011 /Nr.4 (651)

Starptautisko un Eiropas Savienības tiesību normu ieviešana Latvijas tiesību sistēmā
3 komentāri
Katrīne Pļaviņa
juriste zvērinātu advokātu birojā "VARUL" 

Raksta temats saistīts ar iecerēto likumdevēja diskusiju par Latvijas starptautiskajiem līgumiem piemērojamo režīmu. Tomēr ne Tieslietu ministrijas koncepcija "Par starptautisko līgumu nacionālā normatīvā regulējuma pilnveidošanas nepieciešamību",1 ne likumprojekta radīšanai sagatavotais pētījums, ne lielākā daļa pastāvošo publikāciju par šo jomu neskaidro starptautisko līgumu piemērošanu no tiesību teorijas viedokļa. Turklāt Latvijas pētnieku rakstos sastopamas turpmāk atspoguļotās nepilnības tiesību sistēmu vienotības pierādīšanā, piemēram, atziņa, ka starptautisko paražu tiesību normas juridiskā spēka hierarhijā neiekļauj. Tādējādi topošajam likumprojektam trūkst teorētiska pamatojuma, kas balstītos uz starptautisko un Eiropas Savienības (turpmāk – ES) tiesību un Latvijas nacionālā regulējuma kopsakarību analīzi.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
3
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (3)
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Anonīms lietotājs
27. Janvāris 2011 / 18:19
0
ATBILDĒT
dikti smuka gudriniece :)
Lex
25. Janvāris 2011 / 15:27
0
ATBILDĒT
Mmm.. Nu malacis autore, ka pēta un rok tādu nebūt ne vieglu tēmu kā starptautiskās tiesības. Tomēr te būtu daudz ko piebilst un iebilst. Piemēram, vai tik rakstā brīžiem netiek jauktas divas lietas - valsts iekšējā procedūra, lai valsts atzītu starptautisku līgumu par saistošu un ienestu savā tiesību sistēmā un tas, kā pēc tam starptautiskās saistības tālāk valstī tiek piemērotas. Starp citu, gan monisma, gan duālisma valstīs saskaņā ar Vīnes konvenciju ir nepieciešma procedūra, lai kļūtu par līguma pusi, tāpēc no nacionālā tiesību akta par pievienošanos/apstiprināšanu/retifikāciju utt. esamības vien nevar spriest par piederību monisma vai duālisma sistēmai.

Arī par ES tiesībām ceļš no argumentiem līdz secinājumiem kaut kā nepārliecina (varbūt tas ir tāpēc, ka autores darbs ir acīmredzami saīsināts). Manuprāt, ES tiesību aspektā vispār par monismu un duālimu ir ļoti saražģīti runāt.
Ziema
25. Janvāris 2011 / 10:22
0
ATBILDĒT
Auksti nav? Tā vien gribas meitenei roku, žaketi vai šalli ap pleciem aplikt.
visi numura raksti
Rasma Zvejniece
Notikums
Augstākās tiesas priekšsēdētājs tiekas ar Valsts prezidentu
Jevgēnijs Gubenko
Skaidrojumi. Viedokļi
Krimināllikuma 210. panta diskutablā piemērošana
Pildot darba pienākumus AS "NORVIK BANKA" aizdevumu uzraudzības jomā, nācās konstatēt, ka banka fiksē ievērojamu skaitu gadījumu, vairākus simtus, kad klients sniedz nepatiesu informāciju, lai saņemtu kredītu, it īpaši lai saņemtu ...
9 komentāri
Ieva Čudina
Nedēļas jurists
Ieva Čudina
1 komentāri
Iveta Nikolajeva
Skaidrojumi. Viedokļi
Likuma analoģija tiesu nolēmumos
Ja piekrīt savulaik K. Savinjī teiktajam, ka "tiesības nobriest tautas galvā",1 tad jāsecina, ka arī likumi nobriest tautas apziņā. Savukārt juridisko zinātņu doktors J.A. Tihomirovs grāmatā "Upravļenije na osnove prava" pauž domu, ka ...
Līna Kovalevska
Notikums
Satversmes tiesas jubilejas gads
AUTORU KATALOGS