Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Notikums

8. Maijs 2012 /Nr.19 (718)

Aizritējušas Juristu dienas
Foto: Boriss Koļesņikovs

Aprīļa nogalē notika kārtējās Latvijas Juristu biedrības organizētās Juristu dienas. To ietvaros noritēja vairāki pasākumi – gan ar zinātnisku, gan juridiski praktisku ievirzi, gan arī tādi, kas pulcēja ne vien juristus, bet arī citu profesiju un nozaru darbiniekus uz starpdisciplinārām debatēm.

Pie "juridiskas ievirzes" pasākumiem Juristu dienu ietvaros bija pieskaitāma Tiesībsarga birojā notikusī diskusija par indivīda un valsts komunikācijas formu, diskusija "Operatīvā darbība un cilvēktiesības", Rīgas Juridiskās augstskolas organizētā konference par Latvijai aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem, narkotisma problēmām veltītais pasākums Rīgas Stradiņa universitātē, Baltijas Starptautiskās akadēmijas zinātniski praktiskā konference par konfliktu risināšanas tiesiskajiem un organizatoriskajiem paņēmieniem, Latvijas Zinātņu akadēmijas un Taivānas Demokrātijas fonda kopīgi organizētā konference "Demokrātija un attīstība – Taivānas un Baltijas valstu salīdzinošā pieredze", kā arī vairākas atsevišķu referentu lekcijas.

Savukārt uz auditoriju ārpus juridiskās sabiedrības tika orientēts Latvijas Juristu dienu atklāšanas pasākums – konference "Kāpēc mēs esam tur, kur esam? Vai tas ir tikai tiesību jautājums?". Par starpdisciplinārām varētu dēvēt arī divas Juristu dienu ietvaros notikušās konferences – par vērtīborientētas izglītības nepieciešamību un bērna tiesību ievērošanu kontracepcijas jomā.

"Jurista Vārds" šajā numurā sniedz ieskatu trijos Juristu dienu programmas pasākumos: atklāšanas konferencē, LZA un Taivānas Demokrātijas fonda rīkotajā pasākumā, kā arī Egila Levita priekšlasījumā par Satversmes pamatprincipiem.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Valentija Liholaja, Diāna Hamkova
Skaidrojumi. Viedokļi
Vardarbīgi noziedzīgi nodarījumi un to izraisītās sekas
3 komentāri
Ludvigs Švarcs
Notikums
Baltijas un Taivānas zinātnieku diskusijas par demokrātiju
Latvijas Zinātņu akadēmija un Taivānas Demokrātijas fonds sadarbībā ar Latvijas institūtu, Rīgas domi, Bauskas novada domi un Latvijas Juristu biedrību 27. un 28. aprīlī organizēja konferenci "Demokrātija un attīstība – Taivānas ...
Gatis Litvins
Notikums
"Legāla revolūcija" nav iespējama
4 komentāri
Inguss Kalniņš
Nedēļas jurists
Inguss Kalniņš
4 komentāri
Sannija Matule
Notikums
Nacionālo augstāko tiesu loma cilvēktiesību aizsardzībā
Tieši ar šādu nosaukumu aizvadītajā nedēļā, 2. maijā, aizritēja starptautiska konference, ko organizēja Augstākā tiesa un Rīgas Juridiskā augstskola (RJA). Atklāšanas uzrunā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs ...
3 komentāri
AUTORU KATALOGS