Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Numura tēma

25. Jūnijs 2013 /Nr.25 (776)

Mediācija: cilvēcīgs konfliktu risināšanas veids
7 komentāri

Mediācija ir brīvprātīgas sadarbības process, kurā puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatoru starpniecību, vadoties pēc noteiktas shēmas (sarunas tēmu identificēšana, faktu un pozīciju noskaidrošana, vajadzību un interešu apzināšana, risinājumu izstrāde un vienošanās noslēgšana). Ir iespējami vairāki mediācijas modeļi – tīrā mediācija, tiesas atvasināta mediācija, tiesas mediācija un integrētā mediācija.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
0
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (7)
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
mja
27. Jūnijs 2013 / 15:58
0
ATBILDĒT
Kārtējais jaunmodernais bezjēdzīgums, kas būtībā tas pats vecais tikai ietērpts smukā iepakojumā. Psihoterapeitisks izlīgums vien ir, kur pirmais elements ir vairāk teorētisks. Tiesiskās kultūras augšupejai jānotiek, nihilismam un pofigismam būtu jāmazinās, citādi tas viss neko nedos. Gluži kā tiesībsargs - vēl viens institucionāls veidojums, kur pažēloties, bet taustāma rezultāta nekāda.
Praktiķis
27. Jūnijs 2013 / 10:47
0
ATBILDĒT
Pilnībā piekrītu \"Jurists2\" viedoklim. Izlīgums, kas ir tā pati vienošanās, mediācija, samierināšanās,jau pastāv pašlaik, un tiesas pēdējā laikā diezgan aktīvi rosina puses vienoties labprātīgi.

Ieviest kaut ko, kas jau kopē esošo vai pārklājas par 80%-100%, ir lieka resursu tērēšana.
Saldējuma bumbiņa
26. Jūnijs 2013 / 13:17
0
ATBILDĒT
Neesmu tik skeptiska, lai gan Ingmara asociācijas ar meditāciju un Pokaiņiem uzjautrina.

Latvijas sabiedrība principā ir agresīva, nogurusi un negatīvi noskaņota. Kašķēšanās pārceļas uz tiesas zāli pēc principa \"es tev (jums visiem) tagad parādīšu\" vai arī \"tiesāšos, lai vismaz kādu laiku novilcinātu savu zaudējumu un ieriebtu otram\".

Ja šo tendenci varētu lauzt un pāriet uz vienošanos un saprātīgiem kompromisiem, visi būtu ieguvēji: valsts, jo tiesas nebūtu pārslogotas, un puses, jo ātrāk un lētāk atrisinātu savus strīdus.

Kāpēc nepamēģināt mediāciju? Ja visu mūžu ēdīsi kartupeļus ar kotletēm, nekad neuzzināsi, ka arī austerēm nav ne vainas.
Ingmars
26. Jūnijs 2013 / 12:24
0
ATBILDĒT
Piekrītu Juristam 2. Es domāju, ka mūsu bāleliņi vienkārši ir padzirdējuši kaut ko tādu un, nu, ja jau tiem Rietumu lielskungiem tur kaut kas tāds ir, tad mums arī nekritiski jāmērkaķojas pakaļ. Apmēram kā mežonis, kurš lepni uzkar sev kaklā salauztu modinātājpulksteni un pusi no saplēsta šķīvja, bet ausī tikpat lepni iebāž izrakstītu pildspalvu. Turklāt vārds \"mediācija\" skan tik vilinoši – atgādina \"meditāciju\" un iztēlē kopā ar Rērihu aizved uz Pokaiņiem.
Jurists 2
26. Jūnijs 2013 / 12:03
0
ATBILDĒT
Izlīgumu var slēgt arī šobrīd, tā kā nekādu mediācijas likumu ne mediatorus vispār nevajag.

Principā tas viss ir muļķības un neviens nopietns praktiķis šo visu ampelēšanos nopietni neņem.

Var jau būt, ka pāris laulātie savus strīdus tā arī atrisinās, bet nekāda nopietna pielietojuma tai mediācijai protams nebūs.
Jurists
25. Jūnijs 2013 / 17:04
0
ATBILDĒT
Mediācija attīstās kopā ar sabiedrības kultūru. Virzāmies tālāk no agresīvas konfliktu risināšanas. Sākam mācīties sarunāties, dzirdēt un atrast kopīgās intereses. Likumprojekta izstrāde ir liels solis uz priekšu. Ceru, ka tas nebūs samocīts, sareģžīts, kas labo ieceri atkal atmestu atpakaļ
Jurists
25. Jūnijs 2013 / 17:03
0
ATBILDĒT
Mediācija attīstās kopā ar sabiedrības kultūru. Virzāmies tālāk no agresīvas konfliktu risināšanas. Sākam mācīties sarunāties, dzirdēt un atrast kopīgās intereses. Likumprojekta izstrāde ir liels solis uz priekšu. Ceru, ka tas nebūs samocīts, sareģžīts, kas labo ieceri atkal atmestu atpakaļ
visi numura raksti
Dina Gailīte, Aloizs Lejendekers
Numura tēma
Mediācija nomierina jurista sirdsapziņu
Aloizs Lejendekers (Aloys Leyendecker) ir pedagogs, psihologs un profesionāls konfliktsituāciju risinātājs un mediators Vācijā. Kā sava darba vadlīniju viņš definējis moto "kooperācija konfrontācijas vietā", bet viņa specializācija ...
Juris Rudevskis
Skaidrojumi. Viedokļi
Par Veco Derību, sociāli atbildīgu valsti, demogrāfiju un žēlsirdību
Pirms kāda laika šā raksta autors kādā īsā atelpas brīdī aplūkoja Latvijas ziņu portālus, lasīdams svaigas un ne tik svaigas ziņas. Pirmā ziņa, kas iekrita viņam acīs, bija šāda: "Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli ...
34 komentāri
Dina Gailīte, Andrejs Judins, Gatis Litvins, Inita Ilgaža, Dace Pūce, Baiba Kalnmeiere, Osvalds Sausverds, Ieva Sproģe
Numura tēma
Kādas ir mediācijas izredzes Latvijā
Tiesībsarga birojs
Tiesību politika
Tiesībsargs nosūta vēstuli Eiropas Savienības institūcijām par cilvēktiesību ievērošanu Latvijā
Pagājušonedēļ Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons nosūtīja vēstuli Eiropas Savienības Padomei un Eiropas Parlamentam, lai vērstu šo institūciju uzmanību uz vairākām cilvēktiesību problēmām Latvijā. Ar šo vēstuli ...
Artūrs Toms
Skaidrojumi. Viedokļi
Maksātnespējas procesa ietekme šķīrējtiesas procesā
Civilprocesa likuma (turpmāk tekstā arī – CPL) 487. panta pirmā daļas 8. punkts1 paredz, ka "šķīrējtiesā var nodot izšķiršanai jebkuru civiltiesisku strīdu, izņemot strīdu par to personu tiesībām un pienākumiem, attiecībā uz ...
AUTORU KATALOGS