Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Viedoklis

14. Aprīlis 2015 /Nr.15 (867)

Advokāts vai komersants, bet nekad advokāts–komersants!
6 komentāri
Mg.iur.
Ilze Krastiņa
zvērināta advokāte

Atsaucoties "Jurista Vārdā" Nr. 14 (07.04.2015.) publicētajiem viedokļiem par zvērinātu advokātu biroju statusa noteikšanu un Zvērinātu advokātu padomes locekļu Raivo Sjademes un Ivara Gruntes aicinājumam atbalstīt viņu viedokli par to, ka zvērinātu advokātu biroji būtu dibināmi kā komercsabiedrības visos veidos – pilnsabiedrības, komandītsabiedrības, akciju sabiedrības vai SIA –, vēlos izteikt savu viedokli un izbrīnu, ka kolēģi varēja izteikt tādu piedāvājumu. Man par to sāp sirds, un es nevaru klusēt brīdī, kad jūtu, ka ar tādu rīcību tiek grauti mūsu sirmās advokatūras pamati.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
3
1
komentāri (6)
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Iveta Ļaksa
16. Aprīlis 2015 / 15:57
0
ATBILDĒT
Piekrītu zv. advokātes viedoklim. Bieži vien tiek aizmirsts, ka vispirms klientam ir jāpalīdz atrisināt problēmu un par peļņas gūšanu domāt vēlāk. Atsevišķi zv. advokātu biroji specializējas komerctiesībās un risina jautājumus, kas saistīti ar darījumiem. Būtībā biroji, kuri specializējas komerctiesībās ir vairāk komersantiem piederīgas personas, nevis tiesu varai piederīgas personas, tādējādi arī ir tik atšķirīgs domu gājiens.
jau trešais Jurčiks
15. Aprīlis 2015 / 17:25
0
ATBILDĒT
Manuprāt, šobrīd esošā situācija ir visai adekvāta un neprasa revolucionāras izmaiņas.
Īsti nav skaidrs, kur ir problēma būt par saimnieciskās darbības veicējiem (kā šobrīd).
Ja ir neskaidrības ar birojiem, nu tad ir jāsakārto situācija ar birojiem, nav saprotams, kāpēc ir vēlmē pilnībā mainīt koncepciju, veidojot no ZABiem komersantus utt. Atkal šaujam ar raķetēm pa zvirbuļiem.
Jurka
14. Aprīlis 2015 / 11:51
0
ATBILDĒT
Sirmā advokatūra... ar to arī viss pateikts! :)
sm.
14. Aprīlis 2015 / 11:36
0
ATBILDĒT
Likumā teiktais par advokātu darbu ir deklaratīvi izteikumi, kas runā pretī veselajam saprātam, un arvien vairāk cilvēku to saprot un vēlas novērs šo faktisko netaisnību pret citiem nodokļu maksātājiem un pret citiem līdzīga (intelektuāla, sabiedrības labā) darba darītājiem, bet kas nav uz savu zināšanu pamata izkārtojuši sev personīgi izdevīgu situāciju.

Varētu noticēt peļņas negūšanas mērķim vienīgi gadījumā, ja pastāvētu „peļņas gūšanas” konstatēšanas un novēršanas kārtība, kas pateiktu, kur beidzas honorārs un kur sākas peļņa, ko darīt, ja peļņa tiek gūta u.tml.
Jurčiks
14. Aprīlis 2015 / 09:13
0
ATBILDĒT
Citāts: "Vai mēs vēlamies atteikties no intelektuālā darba veicēja statusa un kļūt par peļņas rausējiem? Vai mēs vēlamies atteikties no grūti iekarotā statusa – kā tiesai piederīgas personas (jo nez vai tiesai piederīgas personas varētu būt komersanti, tad jau drīz arī tiesas, prokuratūra un policija kļūs par servisu un pakalpojumu sniedzējiem par maksu)?"
=============

Neņemos spriest, vai pilnsabiedrība ir vai nav piemērotākais advokātu grupas darba organizēšanas modelis, taču laiks mosties un godīgi atzīt, ka advokātu primārais motīvs ir nopelnīt. Vienam maizītei ar sviestu, citam - bez sviesta... Bet nopelnīt.
Un salīdzinājums ar prokuratūru ir īpaši aplams, jo prokuratūra tomēr, ja kāds to nav pamanījis, "sēž" uz valsts budžeta...
Saulcerīte > Jurčiks
30. Aprīlis 2015 / 22:19
0
ATBILDĒT
nu, ir jau arī valsts apmaksātie advokāti
visi numura raksti
Veronika Krūmiņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesnešu vērtības un atbildība
"[..] dziesma nav par krekliem, // bet ir par sirdsapziņām." – M. Čaklais Tiesības uz taisnīgu tiesu var tikt aplūkotas no dažādiem aspektiem, viens no tiem – tiesnešu vērtību loma personu tiesību aizsardzībā.
3 komentāri
Jeļena Alfejeva, Valdis Cielava
Skaidrojumi. Viedokļi
Likums jāpiemēro tādā nozīmē, kādu domājis likumdevējs
Neprecizitāte vai divdomība likumdošanā var izskaidrot ar trīs iemesliem: kļūda pieļauta likuma izstrādē; apzināta vēlēšanās darboties tādā garā; nepieciešamība adaptēt tekstus politiskām runām, kas dabiski izraisa ...
3 komentāri
Egons Rusanovs
Skaidrojumi. Viedokļi
Par ekspertīžu metožu pieejamību aizstāvībai
Lai informētu Latvijas juristus par odoroloģiskās ekspertīzes rezultātu izmantošanas problēmām Latvijas kriminālprocesā, autors jau ir publicējis vairākus rakstus,1 kuros norādīts uz būtiskām odoroloģiskās ekspertīzes ...
1 komentāri
Jurista Vārds
Informācija
Divi kandidāti Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatam
Pagājušajā nedēļā, 7. aprīlī, kļuva zināms, ka noteiktajā termiņā Augstākās tiesas (AT) tiesneši izvirzījuši divus kandidātus AT priekšsēdētāja amatam nākamajam piecu gadu pilnvaru termiņam: AT priekšsēdētāju Ivaru ...
4 komentāri
Dace Šulmane
Informācija
Latvijas prezidents – ievēlams, ieceļams vai iepērkams
Pēc dažiem mēnešiem Saeimai būs svarīgs uzdevums: ievēlēt (vai pārvēlēt) nākamo Valsts prezidentu. Šo nozīmīgo politisko notikumu gaidot, Latvijas Universitātē 31. martā notika juristu un filosofu diskusija1 ar visai provokatīvu ...
AUTORU KATALOGS