Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Tiesību politika

26. Septembris 2017 /Nr.40 (994)

PTAC sper nākamo soli strīdā par piespiedu zemes nomas maksu
1 komentāri

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) 2017. gada 7. septembrī ir pieņēmis lēmumu par AS "Pilsētas zemes dienests" (turpmāk – Sabiedrība) īstenoto negodīgo komercpraksi, piemērojot Sabiedrībai soda naudu 50 000 eiro apmērā, kā arī uzliekot tiesisku pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgas komercprakses īstenošanu. PTAC no 2017. gada 1. janvāra līdz 31. jūlijam ir saņēmis 44 patērētāju iesniegumus par Sabiedrības rīcības, pieprasot no patērētājiem zemes nomas maksu, atbilstību normatīvo aktu prasībām. Vienlaikus PTAC ir sniedzis konsultācijas ievērojamam skaitam patērētāju, kuri ir sazinājušies ar PTAC telefoniski un elektroniski. Ņemot vērā tēmas aktualitāti un tajā ietvertos strīdīgos tiesību jautājumus, par kuriem praksē nav vienotas izpratnes, turpinājumā publicēts izvilkums no PTAC 2017. gada 7. septembra lēmuma, kas pilnā versijā pieejams1 iestādes mājaslapā.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
6
VĒL PAR ŠO TĒMU
komentāri (1)
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Arta Snipe
29. Septembris 2017 / 16:29
0
ATBILDĒT
PTAC norādes par ārpustiesas parāda piedziņas neiespējamību noteikti patiks dzīvokļu īpašniekiem, kas saņems šādus tiesu nolēmumus (citēju):
"Piedzīt no I.B., personas kods , akciju sabiedrības “Latzemes aktīvi”, reģ.Nr.40003347400, labā zemes nomas maksas parādu 8.94 euro, pievienotās vērtības nodokli 1.88 euro, nekustamā īpašuma nodokļa kompensācijas parādu 1.74 euro, izdevumus advokāta palīdzības samaksai 3.77 euro, kopā 16.33 euro (sešpadsmit euro 33 centi).
Piedzīt no I.B., personas kods , valsts ienākumos valsts nodevu 71.14 euro un ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus 5.58 euro, kopā 76.72 euro (septiņdesmit seši euro 72 centi)."

Lielākais ieguvējs esam mēs visi, t.i. valsts budžets!
visi numura raksti
Inese Kalniņa
Skaidrojumi. Viedokļi
Elektroniskās naudas definīcija un veidi
Jauno tehnoloģiju attīstība maina daudzus mūsu dzīves aspektus, un nauda nav izņēmums – tradicionālo naudu sāk aizstāt elektroniskā nauda. Elektroniskās naudas lietošanas tempi visā pasaulē strauji pieaug.
Jurista Vārds
Akadēmiskā dzīve
Caur tiesību teorijas prizmu par aktuālām sabiedrības problēmām
No 14. līdz 16. septembrim Latvijas Universitātē noritēja plašs starptautisks forums – Jurisprudence in Central and Eastern Europe: work in progress 2017, uz kuru bija pulcējušies gandrīz 70 tiesību teorētiķi, tiesību filozofi un ...
Tatjana Berdņikova
Skaidrojumi. Viedokļi
Virtuālo valūtu tiesiskais regulējums šodien un rīt
Virtuāla valūta jeb kriptonauda turpina iekarot finanšu tehnoloģiju pasauli. Arī tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji aizvien vairāk sliecas atļaut izmantot kriptonaudu ikdienas norēķinos, piemēram, arī nacionālā aviokompānija AS "Air ...
1 komentāri
Jūlija Sauša
Skaidrojumi. Viedokļi
Pastāvīgās pārstāvniecības institūta ģenēze un izpratne mūsdienās
Attiecībā uz pastāvīgās pārstāvniecības institūta izpratni mūsdienās praksē pastāv vairāki juridiska rakstura problēmjautājumi. Atsevišķos gadījumos ir grūtības praksē to nošķirt no citiem nodokļu tiesību vai komerctiesību ...
Arta Snipe
Skaidrojumi. Viedokļi
Par saistības un prasības noilgumu saistībai, kas radusies uz likuma pamata
Konsultējot klientus – zemes īpašniekus par to tiesībām saņemt zemes nomas maksu no zemes lietotājiem, pēdējā laikā birojā esam saņēmuši vairākus jautājumus saistībā ar noilguma institūta piemērošanu attiecībā uz ...
15 komentāri
AUTORU KATALOGS