Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

ŽURNĀLS Skaidrojumi. Viedokļi

6. Jūlijs 2021 /Nr.27 (1189)

Kāds ir labākais pašvaldības darba organizācijas un pārvaldes modelis
Ieskats pašvaldību institucionālajā uzbūvē reformas norises brīdī
Mg. iur.
Ieva Bērziņa
Smiltenes novada domes juriste 
Mg. iur.
Kristaps Upenieks
Nacionālā veselības dienesta jurists 

Šī raksta mērķis ir aktualizēt ar administratīvi teritoriālās reformas (turpmāk – ATR) īstenošanu saistītus aspektus, proti, izzināt pašvaldības institucionālās uzbūves nozīmi tās darbībā, noskaidrot atšķirības Latvijas pašvaldību struktūrā, izprast problēmas jaunizveidojamo pašvaldību struktūras izstrādē un izdarīt secinājumus par labu pašvaldības pārvaldes modeli mūsu valstī.

Ar 2021. gada 1. jūliju sākušas darboties ATR rezultātā izveidoto jauno pašvaldību domes un līdzšinējās 119 pašvaldības reformētas, izveidojot 421 jaunas. Viens no apvienoto pašvaldību uzdevumiem ir izveidot efektīvu jaunās pašvaldības "konstrukciju", lai patiesi varētu nodrošināt ATR plānotāju izvirzītos uzdevumus un sasniegt cerētos ieguvumus – jaudīgākus attīstības centrus un kvalitatīvākus, pieejamākus, kā arī ērtākus pakalpojumus attiecīgās pašvaldības teritorijas iedzīvotājiem.

šis raksts ir maksas saturs
ATVĒRT AR KODU
4
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
visi numura raksti
Jānis Baumanis
Skaidrojumi. Viedokļi
Krimināltiesisks novērtējums par labuma došanu valsts amatpersonai

Rakstā autors ieskicē dažas atziņas par labumu kā pateicību, valsts amatpersonu "piebarošanu", kā arī par pakalpojuma vai preces pieejamību kā labumu.

Aldis Laviņš
Juridiskā literatūra
Jauni Civilprocesa likuma komentāri vairāk nekā 1300 lappušu apjomā
Deviņus gadus pēc pirmā Civilprocesa likuma 29.–60.1 nodaļas komentāru izdevuma pie lasītājiem nonācis otrais papildinātais izdevums, kas sagatavots, ievērojot grozījumus Civilprocesa likumā un citos saistītajos normatīvajos aktos, ...
1 komentāri
Sandis Bērtaitis
Skaidrojumi. Viedokļi
Dabiskā likuma ideja Augustīna filozofijā
Dabisko tiesību doktrīna ir senākā teorija, kas tiesību filozofijas perspektīvā centusies skaidrot tiesību būtību. Šīs teorijas aizmetņi veidojās antīkās pasaules ietvaros, savukārt antīkā laikmeta izskaņā un viduslaiku ...
Māris Meļķisis
Viedoklis
Par loģikas likumu izmantošanu civilprocesā
Šī raksta mērķis nav kritizēt ne pastāvošo tiesu praksi kopumā, ne arī atsevišķus nolēmumus, bet gan izvirzīt apspriešanai risinājumu, kas, iespējams, pakāpeniski varētu vēl vairāk uzlabot tiesas nolēmumu kvalitāti civillietās.
Kristīne Jaunzeme
Mūsu autors
Iepazīstieties: JV autore Kristīne Jaunzeme
Valsts kontroles padomes locekle, Otrā revīzijas departamenta direktore. Latvijas Universitātē ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē un Sirakūzu Universitātes Maxwell skolā Amerikas Savienotajās Valstīs – maģistra grādu ...
AUTORU KATALOGS