Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

19. Jūlijs 2019 / 11:29

Bordāns: Šodien ir likti pamati turpmākajai sadarbībai ar Somijas komerctiesu specializētās tiesas izveidē arī Latvijā

Ceturtdien, 18. jūlijā, darba vizītes laikā Helsinkos tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēja Somijas komerctiesu, lai iepazītos ar šīs valsts pieredzi specializētas tiesas izveidē un tās darbībā.

Somijas komerctiesas apmeklējuma laikā J. Bordāns tikās ar tiesnešiem, iepazinās ar specializētās tiesas darbu un to ietekmējošiem faktoriem sarežģītu lietu izskatīšanā, tostarp tiesas kapacitāte, tiesnešu kvalifikācijas paaugstināšana un komerctiesas darba kvalitātes novērtēšana.

Atzinīgi novērtējot iegūto pieredzi, J. Bordāns uzsvēra: šodien ir likti pamati sekmīgai sadarbībai ar Somijas komerctiesu specializētās tiesas izveidē Latvijā.

Runājot par komerctiesas izveides pirmsākumiem, Somijas tieslietu ministre Anna-Maja Henriksone (Anna-Maja Henriksson) atzina, ka pirms astoņiem gadiem viņa saskārās ar virkni iebildumu, pamatā no tiesnešu puses, par šādas specializētās tiesas izveidi. Neskatoties uz to, tiesa tika izveidota 2013. gadā - šobrīd tā neapšaubāmi ir pierādījusi savu lietderību un devusi pienesumu uzņēmējdarbības tiesiskās vides veicināšanā.

Helsinku vizītes laikā J. Bordāns tika iepazīstināts arī ar Somijas ieslodzījuma vietu moderno infrastruktūru. Tieslietu ministrs ar amatpersonām apsprieda Somijas pieredzi sodu izpildes politikas īstenošanā, tostarp mūsdienu prasībām atbilstošas un drošas cietumu infrastruktūras nozīmi sekmīgas resocializācijas kontekstā un recidīva samazināšanā.

Piektdien, 19. jūlijā, J. Bordāns piedalīsies neformālajā Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu padomes sanāksmē, kurā Somijas prezidentūra aicina tieslietu ministrus diskutēt par tiesiskuma stiprināšanu tieslietu jomā ES un nacionālo tiesu sistēmu efektivitāti, tiesisko sadarbību krimināltiesībās, sodu politiku un brīvības atņemšanai alternatīvu sodu izmantošanu, kā arī ES dalībvalstu sadarbību civiltiesību un komerctiesību jomas attīstībā.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
1. Oktobris / 08:48
Valdība apstiprina grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”
1. Oktobris / 08:44
Apgabaltiesai no jauna jāvērtē AKKA/LAA un Radio Skonto strīds
1. Oktobris / 08:41
Attālināts Saeimas darbs gan konstitucionāli, gan tehniski atbilst Satversmei
1. Oktobris / 08:34
Valdība akceptē likumprojektus, kas saistīti ar Satversmes tiesas spriedumu izpildi
1. Oktobris / 08:09
Rīgas pilī tiesneša zvērestu Valsts prezidentam dod tiesneses Līga Supe, Nataļja Saratova un Zane Aldiņa
1 komentāri
AUTORU KATALOGS