Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

12. Septembris 2019 / 09:11

Augstākās tiesas pārstāvji piedalās Eiropas Padomes dalībvalstu augstāko tiesu vadītāju konferencē

12.-13. septembrī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane piedalās Eiropas Padomes dalībvalstu augstāko tiesu vadītāju konferencē Parīzē, ko organizē Francijas Kasācijas tiesa un Francijas Konstitucionālā padome. 

Konference norisinās Francijas prezidentūras Eiropas Padomē ietvaros. Tā kā par galveno Francijas prezidentūras prioritāti ir noteikta cilvēktiesību ievērošanas veicināšana, paralēli tiks organizētas trīs darba grupas, plašāk aptverot šo tēmu, lai sekmētu daudzpusēju dialogu un vienotas Eiropas tiesiskās telpas veidošanu.

Pirmā darba grupa tiks veltīta efektīvas tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai un neatkarīga, objektīva tiesneša lomai tiesvedības procesā. Darba grupu vadīs Francijas Konstitucionālā padome.

Otrā darba grupa pievērsīsies attiecībām starp nacionālajām tiesām un Eiropas Cilvēktiesību tiesu. Diskusiju organizēs Francijas Valsts padome.

Trešā darba grupa diskutēs par tiešsaistes saziņas palielināšanos un sociālo tīklu arvien lielāku izmantošanas, kā rezultātā rodas izaicinājums līdzsvarot personas tiesības uz vārda brīvību iepretī personas tiesībām uz privātās dzīves un ģimenes dzīves neaizskaramību. Darba grupu vadīs Francijas Kasācijas tiesa.

Konferencē piedalīsies tiesu varas pārstāvji no 47 valstīm.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
21. Janvāris / 15:08
Valsts pārvaldes komisija iepazīsies ar Tieslietu ministrijas piedāvājumu piespiedu zemes nomas maksas noteikšanā dalītā īpašuma attiecībās
1 komentāri
21. Janvāris / 11:00
Klajā nākuši jauni juridisko zinātnisko rakstu žurnāla Socrates numuri
20. Janvāris / 09:12
Skolēnu radošo darbu konkursā par Satversmi iesūtīti 329 darbi; publicēti rezultāti
17. Janvāris / 13:51
Par Augstākās tiesas tiesnesi apstiprina tiesību zinātņu doktori Sandru Kaiju
1 komentāri
17. Janvāris / 09:00
Saeima pieņem lēmumu par Latvijas okupācijas 80.gadskārtu un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību
AUTORU KATALOGS