Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

7. Oktobris 2019 / 15:00

Latvijas un Ziemeļvalstu Augstākās tiesas sadarbosies tiesnešu palīgu darba efektivizēšanā

Augstākā tiesa sākusi īstenot projektu “Tiesnešu palīgu loma efektīvā Augstākās tiesas darba organizācijā”. Projekts guvis atbalstu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmā „Valsts administrācija”.

Projekta mērķis ir nodrošināt pieredzes apmaiņu starp Latvijas Republikas Augstākās tiesas un Ziemeļvalstu Augstāko tiesu tiesnešu palīgiem. Projekta ietvaros tiesnešu palīgi no Augstākās tiesas dosies uz Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Islandes Augstākajām tiesām. Vizīšu laikā tiesnešu palīgi diskutēs par inovatīviem veidiem, kā sniegt atbalstu tiesneša darbā, tiesneša palīgu kompetenci un lomu nolēmumu kvalitātes nodrošināšanā, kā arī dažādām nolēmumu rakstīšanas tehnikām.  Projekta ietvaros tiks nodrošināta labās prakses apmaiņa efektīvā lietu izskatīšanā Augstākajās tiesās, tādējādi ceļot tiesnešu palīgu kompetenci un veicinot sadarbību starp Latvijas un Ziemeļvalstu Augstākajām tiesām.

Pirmdien, 7. oktobrī, pirmajā projekta vizītē uz Islandes Augstāko tiesu devās Krimināllietu departamenta priekšsēdētāja palīdze Sanita Jefimova, Administratīvo lietu departamenta tiesneša palīdze Madara Šenbrūna un Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks Reinis Odiņš.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
23. Oktobris / 17:50
Noteiks papildu ierobežojumu Saeimas deputāta amata savienošanai
23. Oktobris / 16:13
Finanšu izlūkošanas dienesta darbības rezultāti liecina par pārmaiņām finanšu nozarē
23. Oktobris / 16:08
Kaspars Ģirģens: Jāvērtē, vai reklāmas kampaņa par administratīvi teritoriālo reformu ir pamatota un sabiedrības interesēs
23. Oktobris / 11:12
Tiesībsargs iesniedz pieteikumu Satversmes tiesā par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra neatbilstību Satversmei
22. Oktobris / 14:17
KP papildina Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma piemērošanas vadlīnijas
AUTORU KATALOGS