Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

13. Novembris 2019 / 09:41

Latvija un Ukraina turpina sadarbību probācijas jomā

Otrdien, 12. novembrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ukrainas tieslietu ministra vietnieku Vitāliju Vasiļuku (Vitalii Vasylyk), Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), Ukrainas Probācijas centra direktoru Olegu Jančuku (Oleg Yanchuk) un delegāciju no Ukrainas Probācijas centra, lai pārrunātu sadarbības jautājumus probācijas jomā.

Tikšanās laikā J. Bordāns apliecināja Tieslietu ministrijas atbalstu tiesu sistēmas reformai un pilna mēroga probācijas dienesta ieviešanai Ukrainā, kā arī izteica gandarījumu par veiksmīgo līdzšinējo trīspusējo  sadarbību starp Latviju, Ukrainu un Norvēģiju.

Arī Ukrainas tieslietu ministrijas pārstāvji apliecināja līdzšinējās sadarbības nozīmīgumu un gatavību arī turpmāk stiprināt sadarbību un pieredzes apmaiņu.

Darba vizīte norisinājās Ukrainas Alternatīvo sankciju darba grupas pieredzes apmaiņas vizītes Rīgā ietvaros ar Norvēģijas partneru atbalstu no Norvēģijas likumu varas padomdevēju Ukrainai (NORLAU) Probācijas projekta Ukrainā.

NORLAU probācijas projekts ir tehniskās palīdzības un sadarbības projekts Ukrainā, ko finansē Norvēģijas Ārlietu ministrija un ko īsteno Norvēģijas korekcijas dienesta direktorāts.

Papildu informācija

Š.g. 16. oktobrī tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Ukrainas tieslietu ministrs Deniss Maļjuska (Denys Maliuska) parakstīja saprašanās memorandu, ar mērķi veicināt abu valstu sadarbību valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības, tiesiskās izpratnes un tiesas pieejamības, penitenciārās sistēmas un probācijas, tiesas spriedumu izpildes, kriminālistikas ekspertīzes, korupcijas novēršanas un apkarošanas, tostarp patieso labuma guvēju atklātības nodrošināšanas, elektronisko reģistru un e-uzticamības pakalpojumu izstādes, jauno tehnoloģiju ieviešanas, kā arī alternatīvo strīdu risināšanas jomās.

Memoranda parakstīšana norisinājās Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska (Volodymyr Zelenskyy) oficiālās vizītes Latvijā ietvaros.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
13. Decembris / 10:26
Tiesu prakses apkopojums politiski represēto personu jautājumos
13. Decembris / 10:22
Tieslietu ministrs informē OECD vēstniekus par reformām tieslietu sistēmā
13. Decembris / 09:33
Administratīvās atbildības likums stāsies spēkā 1. jūlijā
13. Decembris / 09:31
Satversmes tiesa izbeidz tiesvedību lietā par normām, kas noteica kritērijus, pēc kuriem vērtējama zinātnieka zinātniskā darbība, lemjot par eksperta tiesību piešķiršanu
13. Decembris / 09:29
Valsts prezidents tiekas ar zvērinātu tiesu izpildītājiem
1 komentāri
AUTORU KATALOGS