Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

24. Janvāris 2020 / 15:42

Rīgas apgabaltiesas tiesneši un tiesnešu palīgi tiekas ar tiesnešiem, kas izskata zemesgrāmatu lietas
No Rīgas apgabaltiesas arhīva

Lai attīstītu vienotas tiesu prakses veidošanos, Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesneši un Rīgas apgabala tiesneši, kas izskata zemesgrāmatu lietas, 24. janvārī tikās kopīgā sanāksmē Rīgas apgabaltiesā un pārrunāja aktuālākos tiesu prakses un lietvedības jautājumus. To apmeklēja pirmās instances tiesas tiesneši, kuru kompetencē ir zemesgrāmatu lietu izskatīšana Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā un Rīgas rajona tiesā.

Sanāksmē, kuru atklāja Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāja Līga Blūmiņa, ar priekšlasījumiem uzstājās Rīgas apgabaltiesas tiesneši un tiesnešu palīgi, kā arī notika domu apmaiņa.

Sanāksmi ievadīja Rīgas apgabaltiesas tiesneša palīdzes Lauras Buholtas pārskats par lietvedības jautājumiem, kas saistīti ar lietu kārtošanu civillietās, īpašu uzmanību pievēršot hibrīdlietām, kurās daļa dokumentu ir elektroniskā, savukārt daļa – papīra formā.

Turpinājumā galvenā sanāksme daļa tika veltīta Civilprocesa likuma piemērošanai un tiesu praksei to lietu izskatīšanā, kas ietilpst zemesgrāmatu tiesnešu kompetencē.

Tiesnese Līga Blūmiņa sanāksmē aktualizēja tematus par tiesneša atstatīšanu vai noraidīšanu, ņemot vērā nepieļaujamību piedalīties lietas izskatīšanā, par jautājumiem, kas saistīti ar lietu apvienošanu un apturēšanu, pieteikumiem izsoļu apstiprināšanai, kā arī jautājumiem, kas saistīti ar sūdzībām par zvērinātu tiesu izpildītāju rīcību.

Savukārt jautājumiem, kas saistīti ar procesuālo termiņu aprēķināšanu, sanāksmē pievērsās Rīgas apgabaltiesas tiesnese Inese Grauda.

Noslēgumā apelācijas instances tiesneši atbildēja uz pirmās instances tiesnešu jautājumiem un vienojās turpināt organizēt šāda veida tikšanās, kas veicina tiesu dialogu.

3
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
24. Februāris / 16:08
Latvijas kredītreitingu paaugstina vēsturiski visaugstākajā līmenī
24. Februāris / 15:39
Izsludināta pieteikšanās trešajai Profesora Konstantīna Čakstes civiltiesību izspēlei
24. Februāris / 14:49
Ārlietu ministrs: Visām dalībvalstīm jāsniedz politisks un praktisks atbalsts ANO Cilvēktiesību padomei
2 komentāri
24. Februāris / 13:43
Tieslietu ministra paziņojums par Kristīnes Misānes lietas turpmāko virzību
24. Februāris / 09:10
Ģimenes ārstu prasība pēc koplīguma skatāma administratīvajā tiesā
AUTORU KATALOGS