Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

14. Februāris 2020 / 09:23

Tieslietu ministrs: Latvijas prokuratūras ieguldījums EPPO darbā būs viens no izaicinājumiem nākamajam ģenerālprokuroram

13. februārī pēc tieslietu ministra Jāņa Bordāna ielūguma Latvijā ieradās Eiropas galvenā prokurore Laura Korduca Kovesi. Viņa ir pirmā, kas ieņem šo atbildīgo amatu. Eiropas prokuratūrai (EPPO) savu darbu ir jāuzsāk 2020. gada novembrī.

Tikšanās laikā J. Bordāns un L. Kovesi apsprieda EPPO darba organizēšanu. Abas puses bija vienisprātis, ka efektīvā darba nodrošināšanā svarīgs faktors būs prokuroru zināšanas un viņu specializācija, it īpaši sarežģītu un komplicētu pārrobežu finanšu noziegumu izmeklēšanā.

“Nodrošināt nepieciešamo Latvijas prokuratūras ieguldījumu efektīvā EPPO darbā būs viens no galvenajiem izaicinājumiem nākamajam ģenerālprokuroram,” prokuratūras vadītāja lomu akcentēja J.Bordāns.

Papildu informācija

Eiropas galvenā prokurora amatā L.Kovesi ir iecelta uz septiņiem gadiem. Savas karjeras laikā Rumānijā L. Kovesi piecus gadus ir vadījusi Nacionālo pretkorupcijas dienestu un sešus gadus strādājusi ģenerālprokurora amatā.

EPPO būs neatkarīga ES struktūra, kuras uzdevums ir izmeklēšana, kriminālvajāšana un apsūdzību celšana par noziedzīgiem nodarījumiem, kas skar ES finanšu intereses (piemēram, naudas atmazgāšana, korupcija, pārrobežu krāpšana PVN jomā virs 10 miljoniem eiro).

EPPO centrālo līmeni veidos Eiropas galvenais prokurors un Eiropas prokurori – pa vienam no katras EPPO dalībvalsts. EPPO nacionālo līmeni veidos Eiropas deleģētie prokurori, kuri strādās savās valstīs un kuriem būs tādas pašas tiesības kā nacionālajiem prokuroriem.

Politisko vienošanos par ciešāku sadarbību EPPO izveidē ir panākušas 22 ES dalībvalstis, tostarp Latvija.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
2. Jūlijs / 17:32
Saeima apstiprina Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2021.-2027.gadam
2. Jūlijs / 17:22
Tiekoties ar Ministru prezidentu, Augstākās tiesas priekšsēdētājs aicina varas Latvijā sadarboties kopīga mērķa sasniegšanai
2. Jūlijs / 10:25
Seko līdzi e-pastā Tev atlasītam “Latvijas Vēstneša” saturam!
2. Jūlijs / 09:44
Stājusies spēkā atjaunotā Baltijas valstu konsulārā konvencija
1. Jūlijs / 18:42
Skaidrojošs video par jauno administratīvās atbildības sistēmu  
AUTORU KATALOGS