Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI COVID-19

7. Aprīlis 2020 / 11:38

Jānis Bordāns piedalās ES tieslietu ministru apspriedē par tiesiskuma jomā ieviestajiem pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību

Pirmdien, 6. aprīlī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns piedalījās Horvātijas prezidentūras sarīkotajā ES tieslietu ministru sanāksmē, lai apspriestu sakarā ar Covid-19 izplatību ES dalībvalstīs ieviestos pasākumus tiesiskuma jomā un to ietekmi uz tiesu pieejamību un tiesu iestāžu sadarbību civillietās un krimināllietās.

Sava uzrunā J. Bordāns informēja, ka ārkārtējā situācijā Latvijas tiesas spēj nodrošināt darba nepārtrauktību, pielāgojot to valstī noteiktajiem piesardzības un drošības pasākumiem. Ārkārtējās situācijas laikā tiek pārceltas tiesas sēdes mutvārdu procesos, kas nav saistīti ar nozīmīgu tiesību aizskārumu un objektīvu steidzamību. Ministrs uzsvēra, ka Latvijā līdz šim daudz ir ieguldīts tieslietu sistēmas digitalizācijā, nodrošinot videokonferences iespējas, dokumentu elektronisko plūsmu, elektroniskā paraksta izmantošanu, notāru pakalpojumu attālinātu pieejamību.

No ES fondiem ir nepieciešams paredzēt vairāk investīciju tieslietu nozares digitalizācijā un e-tiesiskuma iniciatīvas stiprināšanā, akcentēja J. Bordāns.

Ministru sanāksmē videokonferences režīmā tika apspriesta Covid-219 radītās sekas uz tiesu sistēmas darbu, tostarp izmaiņas tiesu iestāžu un juridisko profesiju darbā, tiesu iestāžu pārrobežu sadarbība, izpildu lietas un maksātnespējas procesi, procesuālās tiesības kriminālprocesā, ar brīvības atņemšanu saistīto sodu izpilde un situācija ieslodzījuma vietās.

Tāpat arī tieslietu ministri apmainījās ar informāciju par noteiktajām sankcijām par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

0
0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
28. Maijs / 18:37
Administratīvā atbildība par ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām
28. Maijs / 16:59
Valsts kontrole aicina pieteikties ekspertus revīzijai
28. Maijs / 14:16
Ierosināta lieta par normu, kas noteic izmeklēšanas iestāžu, prokuratūras un tiesas nepamatotas rīcības dēļ radītā kaitējuma atlīdzināšanas kārtību
28. Maijs / 14:14
Ministru kabinets atbalsta Covid-19 pārvaldības likumu
1 komentāri
28. Maijs / 09:05
Deputāti aicina izvērtēt valsts sniegto aizsardzību un atbalstu ārpuslaulību ģimenēm
AUTORU KATALOGS