Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

5. Jūnijs 2020 / 12:45

Ārkārtējās situācijas laikā izsniegta apsūdzība attālināti elektroniskā vidē

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors pirmo reizi attālināti, izmantojot videokonferences režīmu, e-parakstu un portālu latvija.lv, pārbaudīja personas identitāti, izsniedza apsūdzību un veica procesuālās darbības ar apsūdzēto, kas saistībā ar ārkārtējo situāciju nevarēja ierasties Latvijā. Apsūdzētais atradās Lielbritānijā.

Saskaņā ar apsūdzību kāda uzņēmuma darbinieks 2018. gada jūnijā bez īpašas darba devēja rakstveida piekrišanas izmantot komercnoslēpumu savās privātajās vai citu personu interesēs no darba e-pasta nosūtīja uz sev piederošu e-pastu vēstuli. Tās pielikumā bija dokumenta kopija ar informāciju par uzņēmuma piegādātājiem, iepirkto produktu apjomiem un cenām. Tādā veidā apsūdzētais neatļauti ieguva savā lietošanā uzņēmuma komercnoslēpumu.

Persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 200. panta otrās daļas.

Šādi tiesiskie risinājumi ārkārtējā situācijā ievērojami ļaus ietaupīt resursus un laiku, tomēr šī iespēja šobrīd paredzēta tikai ārkārtējās situācijas dēļ, ko paredz likums “Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību”.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

4
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
13. Jūlijs / 17:17
Nodod jaunai izskatīšanai lietu par ievedmuitas nodokli vara un cinka sakausējumiem
13. Jūlijs / 14:28
Valsts prezidents sveic ģenerālprokuroru Juri Stukānu pirmajā darba dienā jaunajā amatā
11. Jūlijs / 14:18
Senāts noraida Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta kasācijas sūdzību strīdā par tiesību sniegt kremācijas pakalpojumus piešķiršanu
10. Jūlijs / 14:48
Augstākās tiesas priekšsēdētājs pieņem ģenerālprokurora Jura Stukāna zvērestu
10. Jūlijs / 14:42
Noraida AS “Rīgas siltums” kasācijas sūdzību strīdā par iepirkumu konkursā pieņemto lēmumu
AUTORU KATALOGS