Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

14. Aprīlis 2021 / 18:22

Noziedzības novēršanas padomes sēdē plānots apstiprināt Valsts kontroles veiktā tieslietu audita ieteikumu ieviešanas plānu

Ceturtdien, 15. aprīlī, notiks Noziedzības novēršanas padomes sēde, kurā plānots apstiprināt Tieslietu ministrijas izstrādāto Valsts kontroles veiktā tieslietu audita rezultātā sniegto ieteikumu ieviešanas plānu. Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa uzdevumā sēdi vadīs tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Valsts kontroles tieslietu audita ieteikumu ieviešanai Tieslietu ministrija ir sagatavojusi plānu, kurā ietverti vairāki pasākumi. Piemēram, sekmēt vienotu izpratni par tiesību normu piemērošanu, novērst neskaidrības par būtiskākajiem pierādāmajiem apstākļiem un par nepieciešamo pierādījumu kopumu vainas pierādīšanai, Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma regulējuma izpēte un pilnveidošana, piesaistot tiesību zinātniekus atsevišķu pētījumu veikšanai, kvalificētāko resursu koncentrēšana sarežģītāko un valsts intereses visbūtiskāk ietekmējošo kriminālprocesu izmeklēšanā, uzsākto kriminālprocesu sistematizēšana un prioritizēšana, kā arī prokuroru lomas palielināšana pirmstiesas izmeklēšanā un mazāk nozīmīgu noziedzīgu nodarījumu dekriminalizācija utt.

Par Valsts kontroles lietderības revīzijā "Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā, izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāte" ietverto priekšlikumu ieviešanas plānu ir atbildīgas vairākas tiesībsargājošās iestādes.

Pasākumu plānu tieslietu audita rezultātā konstatēto trūkumu novēršanai Tieslietu ministrija ir izstrādājusi sadarbībā ar Valsts kontroli, Ģenerālprokuratūru, Valsts policiju un citām tiesībaizsardzības iestādēm.

Valsts kontroles revīzijas ziņojumā “Noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanu un iztiesāšanu kavējošo faktoru izvērtējums” norādīto ieteikumu ieviešanas pasākumu plānu skatīs Noziedzības novēršanas padomē, lai nodrošinātu izpildes uzraudzību Ministru prezidenta līmenī.

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
18. Maijs / 16:20
Piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojekts – racionāls risinājums
18. Maijs / 15:51
Apstiprina papildu atvieglojumus vakcinētām personām
18. Maijs / 14:05
Mediji bez maskām: TM virza pirmos ierobežojumu atvieglojumus vakcinētām personām
18. Maijs / 10:44
Būvniecības likumā noteikta skaidra katra būvniecības procesa dalībnieka atbildība
17. Maijs / 16:04
Satversmes tiesas tiesneši ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi Mārtiņu Mitu pārrunā tiesu judikatūras aktualitātes
AUTORU KATALOGS