Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

JAUNUMI

17. Maijs 2021 / 16:04

Satversmes tiesas tiesneši ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi Mārtiņu Mitu pārrunā tiesu judikatūras aktualitātes

Piektdien, 14. maijā, Satversmes tiesas tiesneši attālināti tikās ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesi Mārtiņu Mitu. Tiesneši apsprieda tiesību aktualitātes, abu tiesu neseno judikatūru un runāja par metodoloģijas jautājumiem.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova akcentēja regulāra dialoga nepieciešamību, lai stiprinātu vienotu izpratni par tiesību jautājumiem, abu tiesu judikatūru un veicinātu tiesu savstarpējo sadarbību.

“Šāds dialogs tiesnešu starpā ir vērtīgs, jo sniedz iespēju apspriest dažādas tiesību tēmas gan no nacionālās, gan starptautiskās perspektīvas. Latvijas tiesību sistēmu un Eiropas Cilvēktiesību judikatūru nevar nošķirt vienu no otras. Latvijai ir saistoši Eiropas cilvēktiesību standarti, kā arī ECT judikatūra.”

ECT tiesnesis Mārtiņš Mits, akcentējot tiesu dialoga nozīmi, uzsvēra: “Eiropas Cilvēktiesību tiesa nav un nevar būt atstatus no procesiem, kas notiek Eiropas dalībvalstīs. Katra situācija ir jāvērtē atbilstoši formulētajiem cilvēktiesību standartiem. Svarīgi ir turpināt ikgadējo tradīciju un sazināties ar tiesnešiem Latvijā, lai dalītos pieredzē un izzinātu nacionālā līmeņa tiesību aktualitātes.”

0
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
19. Jūnijs / 08:23
Latvijas Tiesnešu mācību centrs ir izveidojis jaunu mājaslapu ērtākai informācijas pieejamībai
19. Jūnijs / 08:19
Par godu Satversmes tiesas 25 gadu jubilejai pasniedz Tieslietu sistēmas Goda zīmes
19. Jūnijs / 08:14
Senatori saņem Tieslietu sistēmas Goda zīmes
18. Jūnijs / 16:07
Tieslietu padome vienbalsīgi atbalsta TM rosinājumu veidot vienotu tiesnešu un prokuroru kvalifikācijas celšanas centru
18. Jūnijs / 15:57
Lietu par Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu nodod jaunai izskatīšanai
AUTORU KATALOGS