FOTO UN VIDEO

30. Novembris 2021 / 18:17

Videomateriālā informē par ikvienam pieejamiem Senāta juridiskajiem resursiem

Izmantojiet savas tiesības būt zinošiem! – aicina Augstākā tiesa, piedāvājot informatīvu videomateriālu par ikvienam interesentam pieejamiem Senāta juridiskajiem resursiem.

Tie, pirmkārt, ir Senāta spriedumi un lēmumi, kas veicina tiesību normu pareizu un vienveidīgu piemērošanu un veido pamatu turpmākai paredzamai tiesu praksei.  Senāta prakses un judikatūras atziņu pārzināšana var palīdzēt nenonākt līdz konflikta risināšanai tiesā, bet, ja līdz tam ir nonākts, tad to kvalitatīvi atrisināt.

Senāta nolēmumi pieejami četros veidos – drukātajās gadagrāmatās, Augstākās tiesas tīmekļvietnē, tiesu portālā un likumu portālā. Videomateriālā paskaidrots, kādi nolēmumi katrā no šiem veidiem pieejami un kādi palīgrīki izmantojami nolēmumu atlasei.

Videomateriālā informēts arī par citiem noderīgiem resursiem, kas pieejami Augstākās tiesas tīmekļvietnē: tiesu prakses apkopojumiem, Senāta departamentu tiesnešu kopsapulču lēmumiem, departamentu priekšsēdētāju sēžu lēmumiem, Disciplinārtiesas lēmumiem, latviski tulkotiem Eiropas Cilvēktiesību tiesas nolēmumiem un nolēmumu kopsavilkumiem, kā arī Latvijas Senāta (1918–1940) nolēmumiem un judikatūras atziņām.

Senāta juridiskie resursi var būt noderīgi tiesību normu piemērotājiem, pētniekiem, studiju procesam. Augstākā tiesa ir atvērta un paplašina savu nolēmumu un citu resursu pieejamību un pilnveido to meklēšanu.

Izmantojiet savas tiesības būt zinošiem! Sekojiet Senāta praksei un esiet informēti, gan ikdienā, gan risinot konfliktus tiesā!

1
komentāri
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
jaunumi
20. Janvāris / 16:35
Ierosināta lieta par normām, kas paredz būves īpašniekam likumiskas zemes lietošanas tiesības un nosaka šādu tiesību izmantošanas maksu
20. Janvāris / 16:04
Valsts prezidents: Tas, ka mēs šodien dzīvojam brīvā Latvijas valstī, lielā mērā ir Gunāra Astras nopelns  
20. Janvāris / 14:52
Saeima policijai dod tiesības nošķirt vardarbīgu personu bez aizsargājamās personas iesnieguma
20. Janvāris / 14:50
Saeima konceptuāli atbalsta nodokļu atvieglojumus dalītā īpašuma izbeigšanas gadījumā
20. Janvāris / 14:46
Saeima pieņem jaunu Trauksmes celšanas likumu
AUTORU KATALOGS